Başkan Kurtulan'a Madeni Eşya Odası'ndan ziyaret Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Başkan Kurtulan'a Madeni Eşya Odası'ndan ziyaret

Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Sanatkarları Odası'nın yeni yönetimi, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'ı ziyaret etti.

Ocak ayında yapılan kongrede tekrar Madeni Eşya Odası Başkanlığı'na seçilen Önder Aydın, yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Sadi Kurtulan'a nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette konuşan Başkan Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşa'nın ekonomik gelişiminin dinamik gücü olan esnaflara her türlü desteğin verilmesi için gayret gösterdiklerini söyledi. 'Esnaf öncelikli yatırım' Mustafakemalpaşa'nın en büyük meslek platformlarından biri olan Madeni Eşya Sanatkarları Odası yönetimine görevlerinde başarılar dileyen Başkan Kurtulan: " Esnafımızın birlikte hareket etme ve üretebilme yeteneği var. Geçmişte bunun güzel örneklerini yaşadık. Yerel yönetim bazında esnafa her türlü desteği vermenin sorumluluğunu hissediyoruz. Hayata geçireceğimiz projelerde esnafın da kazanmasına dönük adımlar atıyoruz. Ekonomik ve sosyal yaşamın iç içe olacağı yatırımları hazırlıyoruz. Geçmiş dönemde esnaf çarşımızı modernize ettik. Bu dönemde de Gençlik Merkezi, Yunus Emre Kapalı Pazaryeri ve yeni hayvan pazarı projelerimizi hızla hayata geçiriyoruz. Bu yatırımlar esnafımıza verdiğimiz desteklerin en güzel örnekleridir. Güçlü bir iletişim ve sorunlara müşterek çözüm arayışı ile aşamayacağımız engel yok. Bizim için en büyük ödül, Mustafakemalpaşa’nın can damarı olan esnaflarımızın memnuniyetidir. Omuz omuza verdikçe daha da güçleneceğiz. Esnaflarımızın ekonomisinin canlanması için yapılacak her çalışmaya destek vermeye hazırız " dedi. Mesleki eğitime yeni proje Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Önder Aydın ise konuşmasında, şeffaflığı ön planda tutan bir yönetim anlayışıyla üyelere en iyi hizmeti sunmayı hedeflediklerini dile getirdi.
Ahilik kültürünü yaşatmak isteyen bir anlayışa sahip olduklarını kaydeden Aydın: " Üyelerimizde bunun farkında ve çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Çünkü bizim kapımız herkese açık. Bizler yerelde mesleki bir oda olmanın yanı sıra bir sivil toplum kuruluşu da sayılırız. Üyelerimiz bize seçimlerde büyük bir teveccüh gösterdi. Söz verdiğimiz iki önemli projeyi hayata geçirmenin hazırlığı içindeyiz. Bunlardan ilki ERASMUS Projesi. Bu girişim üyelerimize dönük önemli bir adım. Bu program kapsamında hazırladığımız proje kabul edildi. Tüm masraflarının Avrupa Birliği'nden karşılanacağı bu proje ile üyelerimizi 8-10 kişilik gruplarla; Almanya, Hollanda, Romanya ve İtalya gibi ülkelere götüreceğiz. Bununla ilgili başlattığımız yabancı dil kursu devam edecek. Üyelerimiz buralardaki mesleki yenilikleri görme, ticari anlamda iş birliği sağlama gibi avantajlar yakalayacak. Diğer önemli projemiz ise eğitim alanında olacak. Kaymakamlığımız öncülüğünde yaptığımız TANAP Sosyal Hibeler kapsamında Mesleki ve Anadolu Lisesi'ne mermercilikle ilgili bir bölüm açmayı planlıyoruz. Bu da Mustafakemalpaşa için mesleki anlamda büyük bir kazanım olacak. Aynı şekilde birlik ve beraberliğimizi güçlendiren çalışmalara devam edeceğiz. Yeni yönetimimiz, odamızın marka değerini yüksek noktalara taşıyacak kabiliyettedir. Başta Mustafakemalpaşa Belediyesi olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde çalışarak hem bölgemizin hem de ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacağız. Belediye Başkanımıza, düzenlediğimiz tüm etkinliklere bizzat katılarak verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum " dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/388562192.jpg http://www.dostmedya.com/haber/165088354.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 05.02.2018 Saat: 11:17 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber