Meclis Afrin için tek yürek Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Meclis Afrin için tek yürek

Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi, Afrin’deki terör unsurlarına yönelik başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekâtı’na tam destek verdi.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın başkanlığında Şubat ayı toplantısında bir araya gelen meclis üyeleri, ‘Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik ortak bir basın açıklaması yaptı.
Mecliste grupları bulunan AK Parti, CHP ve MHP üyelerinin tamamı tarafından imzalanan basın açıklamasını okuyan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, söz konusu harekatla Türkiye’nin sınırlarında oluşturulmaya çalışılan bir terör koridoruna asla izin vermeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiğini söyledi.
Açıklamada şu sözlere yer verildi: “ Türkiye’nin ulusal güvenliğini korumak amacıyla BM Sözleşmesi’nin 51’inci maddesi çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Suriye’nin Afrin bölgesindeki PKK/PYD-YPG ve DEAŞ hedeflerine yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı tüm kalbimizle destekliyoruz.
Türkiye, maalesef 2011’de Suriye’de başlayan iç savaş koşullarından faydalanarak terör eylemlerini artıran terör örgütlerinin doğrudan hedefinde olmuştur. Suriye kaynaklı terör saldırılarında 2015-2017 yılları arasında 316 sivil vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Son bir yılda ise Suriye sınırından Türkiye’ye 700’den fazla saldırı düzenlenmiştir.
Türkiye, 17. gününe giren bu harekâtla Suriye sınırının yanı başında kurulmak istenen terör koridoruna asla izin vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiş, terörle mücadele kararlılığını göstererek bu mücadelenin önünü kesmeye çalışan aktörlere yönelik de net bir mesaj vermiştir.
Harekâtta görev alan tüm askerimiz, sivillerin zarar görmemesi için faaliyetlerini olağanüstü bir hassasiyetle sürdürmektedir. Buna ek olarak terör örgütlerinin zulmünden kaçarak yerlerinden edilen siviller için Türkiye Cumhuriyeti tüm kurumlarıyla din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin sahada insani yardım faaliyetlerini sürdürmektedir.
Geçmişte olduğu gibi bugünde gücünü birliğinden alan milletimiz, tek yürek olarak sarsılmaz bir inançla ülkesinin ve Mehmetçiğinin yanındadır.
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi olarak, Zeytin Dalı Harekatı’nda canlarını hiçe sayarak ülkemizin bekası için mücadele eden kahraman ordumuza yüce Allah’tan muvaffakiyetler diliyoruz.
Şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar temenni ediyoruz.
Yüce Rabbimiz, tüm askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun.
… Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim îman dolu göğsüm gibi serhaddim var… ”
http://www.dostmedya.com/haber/480874869.jpg http://www.dostmedya.com/haber/737708938.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 07.02.2018 Saat: 11:05 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber