Patikalar Dergisi veda etti Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Patikalar Dergisi veda etti

Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği bünyesinde aylık olarak çıkan Patikalar Dergisi’nin yayın hayatı sona erdi.

Derginin Genel Yayın Yönetmeni Kekil Şimşek veda mesajında; “ Bir çocuğumuzu büyütür gibi bu yerel dergiyi el birliği ile bugünlere taşıdık. Üzgünüz fakat Mustafakemalpaşalılara dergimize yıllardır sahip çıktıkları için müteşekkiriz” dedi.
Mustafakemalpaşa’nın en uzun soluklu kültür-sanat dergisi olan ve 11 yıldır aralıksız okuyucularla buluşan Patikalar Dergisi, Şubat ayı itibariyle kapandı.
2007 yılında başladığı yayın hayatına bugüne kadar 10 kitap ve 117 sayı sığdıran; öykü, karikatür, şiir ve denemelerin yanı sıra kırsal mahallelerin geleneklerini kapağına taşıyarak kayıt altına alan Patikalar Dergisi, Mustafakemalpaşa’da sanat ve edebiyatla ilgilenenler için bir çatı oldu.
Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği Başkanlığı’nın yanı sıra ilk sayısından itibaren derginin genel yayın yönetmenliğini yapan Kekil Şimşek, veda mesajını sosyal medyadan duyurdu. ‘Kültürel değerlerimize sahip çıktık’ Patikalar Dergisi’nin yıllardır Mustafakemalpaşa’nın kültürel değerlerine sahip çıkarak, genç ve usta yazarlara sayfalarını açan bir okul olduğunu söyleyen Şimşek, derginin artık misyonunu tamamladığını belirterek; “ İlk günden itibaren Mustafakemalpaşa’nın yerel bir belleği olmak istedik. Bu amacımıza ulaşmış bulunuyoruz. 11 yılda 117 sayı çıkardık. 110 köyümüzü tüm sosyo-ekonomik ve kültürel değerleriyle tanıttık. 4 özel sayı ve 10’a yakın kitabı okuyucularımızla buluşturduk. Ayrıca dergimizin tüm sayılarını kapsayan eserin ilk cildini çıkardık. İkincisini de belediyemiz yakında yayınlayacak. Muzaffer İzgü’den Osman Şahin’e kadar birçok usta yazarımız bize gönül verdi ve destekledi. Tüm yazar kadromuzla birlikte dergimizi üzerine titrediğimiz bir çocuk gibi büyüttük. Bugün üzgün olsak da okuyucularımızın ilgisine her zaman müteşekkiriz. Dergimize emek veren tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Kekil Şimşek, Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği’nin ise faaliyetlerine devam edeceğini sözlerine ekledi.
http://www.dostmedya.com/haber/47167126.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 28.02.2018 Saat: 14:26 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG