TİGEM’den Eski Çalışanlarına Vefa Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

TİGEM’den Eski Çalışanlarına Vefa

TİGEM’ de çalışmış ve oradan emekli olmuş işçiler TİGEM’i ziyaret etti.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Karacabey Tarım İşletmesinden Emekli olmuş 20 eski çalışan, işletmenin yeni halini görmek ve eski anıları yad etmek için, TİGEM müteahhitlerinden Fevzi Okumuş’un organizasyonuyla bir araya gelerek, Karacabey TİGEM’i ziyaret etti.
Karacabey Tarım İşletme Müdürü Şefattin Zeybek tarafından karşılanan TİGEM Emeklileri, gün boyunca işletmeyi gezerek anılarını yad ettiler.
Eski TİGEM İşçileriyle, Yeni işletmeyi buluşturan organizasyonu yapan Fevzi Okumuş konuyla ilgili şu bilgileri verdi.
‘Karacabey TİGEM 1300 yılında Çiftlikat-ı Hümayun adı ile kurulmuş, 1926 yılında Ziraat Vekâletine devredilerek, Karacabey Harası olarak faaliyetlerde bulunmuş, 1984 yılından itibaren ise TİGEM bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Toplam 87400 dekarlık bir araziye sahip Karacabey TİGEM’de, Bitkisel Üretim Faaliyetleri, Hayvancılık Faaliyetleri kapsamında; Sığırcılık, Koyunculuk, Köpek Yetiştiriciliği ve Safkan Arap Atı Yetiştiriciliği bulunmaktadır. Harada yaklaşık olarak 75 memur, 75 işçi ve normal zamanda 250, sezonda ise 400 ye yakın taşeron işçi çalıştırılmaktadır.
Oku-Taş Şirketi olarak, Karacabey TİGEM’in taşeron müteahhitliğini yapmaktayız. Oku-Taş servis taşımacılığı ile başladığı TİGEM müteahhitlik hizmetlerine, bu gün Yemekhane hizmeti, Bitkisel Tarım hizmeti ile üç koldan devam etmektedir. Ayrıca herhangi bir dönemde ortaya çıkan, bakım onarım gibi geçici hizmetleri de Oku-Taş olarak sağlıyoruz. Şirketimiz TİGEM haricinde, Çeşitli kurumların Personel Taşımacılığı, Okul Taşımacılığı, V.İ.P. Taşımacılık, Turistik Amaçlı Taşımacılık, Özel Gezi Servisi, İş Gücü Temini, Hayvancılık, Turizm, Üretim, Danışmanlık ve Emlak sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
Karacabey TİGEM’den emekli olan işçilerin, işletmenin son halini merak etmeleri sonucunda böyle bir organizasyon düzenledik. Karacabey TİGEM İşletme Müdürümüz Sayın Şefattin Zeybek’e böyle bir talebimiz olduğunu bildirdiğimizde, kendileri de böyle bir organizasyondan çok büyük keyif alacaklarını belirtmeleri üzerine organizasyonumuzu gerçekleştirdik.’dedi. Organizasyona katılan TİGEM Emeklileri ise, ‘Mustafakemalpaşada yaşayan şu an TİGEM’den emekli ve İlçede yaşayan yaklaşık 50 kişi var. Hepimiz çalıştığımız ve emekli olduğumuz bu kurumun yeni halini merak ediyorduk. Sağolsun, Fevzi Okumuş kardeşimiz bizleri kırmadı ve bu organizasyonu düzenledi. Fakat organizasyon tarihinde, yine TİGEM Emeklilerimizden birinin annesinin vefatı dolayısıyla, Emeklilerimizin birçoğu bu organizasyona katılamadı. Bizler bu organizasyon için ne kadar mutluysak, katılamayan arkadaşlarımız içinde bir o kadar üzgünüz. Şayet gerçekleştirilebilirse, diğer arkadaşlarımızın da katılacağı bir başka organizasyon bizleri çok mutlu eder. Bu vesile ile
başta TİGEM Karacabey İşletme Müdürü Şefattin Zeybek’e, bizleri çok iyi ağırlayan TİGEM Personeline ve organizasyonu düzenleyen Oku-Taş Şirketi yetkilisi Fevzi Okumuş’a çok teşekkür ediyor, bu tür organizasyonların devamını bekliyoruz.’ Dediler.
http://www.dostmedya.com/haber/1090621249.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1158821156.jpg http://www.dostmedya.com/haber/818120701.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1933655217.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 02.03.2018 Saat: 11:58 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG