PAŞADER siyanürle maden aranmasını istemiyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

PAŞADER siyanürle maden aranmasını istemiyor

PAŞADER siyanürle maden aranmasını istemiyor

Bursa'nın etkin ve aktif derneklerinden olan Mustafakemalpaşa Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (PAŞADER) Mustafakemalpaşalı mahalle dernek başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantının gündemi Mustafakemalpaşa'da uluslararası şirketler tarafından siyanürle aranacak madenler oldu.
23 Dernek Başkanıyla yapılan toplantıda Mustafakemalpaşa'nın ve Türkiye'nin gündemi masaya yatırıldı. "Afrin Harekatı'nda tüm silahlı kuvvetlerinin Allah yar ve yardımcısı olsun" diyen PAŞADER Başkanı Kıvanç Atmaca, TSK'ya desteklerini bir kez daha ortak sesle duyurdu.
"ÇALIŞMALAR DURDURULMALI"
Ekonomiye katma değer sağlayan tarımı ve hayvancılığıyla, tarihi, yemyeşil doğası ve su kaynaklarıyla Bursa'nın değerli ilçelerinden biri olan Mustafakemalpaşa siyanür tehdidiyle karşı karşıya. Mustafakemalpaşalılar arasında birleştirici rol üstlenen PAŞADER, ilçede uluslararası şirketler tarafından siyanürle maden aranması konusunu dernek başkanlarıyla masaya yatırdı. İlçede siyanürle altın arama faaliyetlerinin durdurulması konusunda çalışmalar yürütülmesinde görüş birliğine varıldı.
"GELECEĞİMİZİ ELİMİZDEN ALACAK"
Mustafakemalpaşa bir tarım ve hayvancılık kenti olduğunun altını çizen Başkan Atmaca, Mustafakemalpaşa'da uluslararası şirketler tarafından siyanürle altın aranmasına dernek yönetimi ve mahalle dernek başkanları tarafından karşıyız. Hemşerilerimizin sivil insiyatifte bulundukları gibi bizler de dernek başkanları olarak birkez daha toplumuzu ciddi anlamda felakete sürükleyecek, yarınlarımız ve topraklarımızı elimizden alacak siyanürle altın arama faaliyetlerinin derhal durdurulmasını istiyoruz" dedi. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili bir basın açıklaması yapacaklarını kaydeden Başkan Kıvanç Atmaca, Mustafakemalpaşalıların sağlığı ve geleceği için sürecin takipçisi olacaklarını ve mücadeleye devam edeceklerini belirtti.
İÇME SUYU VE TARIM ALANLARI TEHLİKE ALTINDA
Yüzde 60'ı ormanlarla çevrili olan Mustafakemalpaşa'nın Kömürcükadı, Şapçı, Akarca ve Bahariye mahalleleri ile Tümbüldek Kaplıcaları'nı kapsayan yaklaşık 40 bin dekarlık arazi, 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planı ile Altın-Gümüş Kompleks Madeni ve Cevher Zenginleştirme Tesisi Alanı'na çevrildi. Söz konusu plan değişikliği ile bölgenin içme suyu havzası, turizm alanı ilan edilen kaplıcalarımız ve diğer tabiat varlıkları tehlike altına girdi. http://www.dostmedya.com/haber/241801227.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 17.03.2018 Saat: 11:11 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG