Mustafakemalpaşa OSB ile büyüyecek Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Mustafakemalpaşa OSB ile büyüyecek

Mustafakemalpaşa OSB ile büyüyecek

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Organize Sanayi Bölgesi’nin (MKPOSB) iş dünyası ve yerel yönetimin katkılarıyla daha büyüyerek bölgenin lokomotifi olacağını söyledi.
Başkan Sadi Kurtulan, MKPOSB yönetimi ve yatırımcılarla kahvaltıda bir araya gelerek yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verdi.
Hande Otel’de düzenlenen kahvaltıya Başkan Kurtulan’ın yanı sıra OSB Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kalın, OSB Müdürü Alaattin Üçok, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Dırakman ve iş insanları katıldı. ‘OSB bölgenin lokomotifi’ Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kuruluşunun 28. yılının kutlayan MKPOSB’nin istikrarlı bir büyüme süreci yaşadığını belirterek, hem yatırım hem de istihdam anlamında Mustafakemalpaşa’nın ekonomisine birçok artı değer kazandırdığını belirtti.
Mustafakemalpaşa’nın çevreye zarar vermeyen örnek bir OSB’ye sahip olduğunu kaydeden Başkan Kurtulan; “ 90’lı yıllarda OSB’yi kurmak için atılan adımlar bugünde büyüyerek sürüyor. Şimdi bin kişilik istihdam sağlayacak büyük bir yatırım için çalışmalar hızla devam ediyor. Her yatırımcı için güven ve istikrar önemlidir. Devletimiz bu anlamda yatırımcıların önünü açıyor. Üretmeden bir ülkenin kalkınması mümkün değil. Birlikteliğimizi enerjiye döndürdüğümüz sürece geleceğimiz daha parlak olacaktır. Kuruluşundan bugüne OSB’ye hizmeti olanlara sonsuz teşekkür ediyorum ” dedi. ‘Gelişen ve değişen şehir’ Mustafakemalpaşa’da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sosyal yaşamdan altyapıya kadar gelişen ve değişen bir şehir olduklarını dile getirdi.
Başkan Kurtulan; “ Gençlik Merkezi’nin ikinci etap ihalesi yapılıyor. Bu kompleks, sporun ve kültürün buluşma merkezi olacak. Altyapı ile birlikte su iletim hatları da bir bir elden geçiriliyor. Su rezervini arttıran yeni su depoları hazırlanıyor, Bostandere ve Söğütalan’dan yeni su kaynakları bu rezerve dâhil ediliyor. Katı Atık Tesisi faaliyete başladı. Mustafakemalpaşa’da bir ilk olacak Atık Arıtma Tesisi de gün sayıyor. En büyük sorunumuz olan altyapı içinde Büyükşehir ile birlikte harekete geçiriyoruz. Avrupa Yatım Bankası’ndan alınacak olan 150 milyon TL’lik kredi üç ilçenin altyapısına harcanacak. Mustafakemalpaşa olarak 50 milyon TL’lik bir yatırımla bu işe başlayacağız. Ulaşım anlamında 3. köprünün imalatına başlandı. Merkezde yeni otoparkları da hizmete alacağız. Hayvancılık ve süt üretimi de Mustafakemalpaşa'nın bir gerçeğidir. Özellikle et entegre tesislerinin sayısı artıyor. Devrettiğimiz belediye mezbahası modern bir et entegre tesisine dönüştü. Özel teşebbüste bu alanda yeni yatırımlara imza atıyor. Mustafakemalpaşa'da kim hayvan yetiştiriyorsa müşterisi artık burada olacak. Şimdi sıra Hayvan Pazarı'na geldi. Yalıntaş'ta konuşlanacak olan hayvan pazarının inşaatı hızla devam ediyor. 30 dönümlük bu alanda alıcı ve satıcı daha yakınlaşacak. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak ekmeğimizi büyüteceğiz ” dedi.
MKPOSB Başkanı Levent Kalın ise Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a OSB’nin gönüllü bir yardımcısı olarak teşekkür etti.
Kalın; “ Bölgemiz, tahsis edilen alanların yatırıma dönüşmesiyle daha da büyüyecek ” dedi.   http://www.dostmedya.com/haber/1596279505.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1792346801.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 30.03.2018 Saat: 10:58 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG