‘Yetimler ümmete emanettir’ Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

‘Yetimler ümmete emanettir’

Yaşanan her dramda dünyanın birçok bölgesine yardım elini esirgemeyen İHH İnsani Yardım Derneği Mustafakemalpaşa Temsilciliği, Yetim Dayanışma Günleri kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin katkılarıyla ‘Her Kalbe Bir Yetim’ temasıyla gerçekleştirilen programa; Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, İHH Bursa Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Doğan, İHH Mustafakemalpaşa Temsilcisi Mustafa Bulut, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ile birlikte yardım gönüllüleri katıldı.
Belediye Düğün Salonu’ndaki programın açılışında konuşan İHH Temsilcisi Mustafa Bulut, Mustafakemalpaşa’da 150 yetim çocuğa hamilik ettiklerini söylerken; “1992 yılından bugüne İHH olarak susturulana ses, zindanlara güneş olduk. Gönüllülerimize teşekkür ediyorum” dedi.
İHH Bursa Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Doğan ise yetim dayanışma projesinde hedeflerinin 1 milyon kişiye ulaşmak olduğunu kaydetti. İHH’ya övgü İHH’nın tüm mazlumlara uzattığı yardım eliyle Türkiye’nin merhamet köprüsü olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da konuşmasında; “ Kendisi de yetim olan bir peygamberin ümmetiyiz. Onun için yetimler peygamberin emanetidir. Hem İslami hem de insani bir görev olarak her şart altında yetimlerimize sahip çıkarak, onların yüzünü güldürmeliyiz” dedi.
Geceye katılan gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ise programda bir seminer verdi. Müslümanların gücünün sınırsız olduğunu vurgulayan Dilipak; “ Yetim meselesi göz ardı edilecek bir mesele değildir. Mazlumlara sahip çıkmak, Allah’ın ipine sarılmaktır ” dedi.
Mustafakemalpaşa İHH Temsilciliği, faaliyetlerine başladığı 4 yıl içerisinde ihtiyaç sahiplerine toplam 49 tır yardım göndererek mazlumların yanında olmayı sürdürdü.
Yetim Dayanışma Gecesi’nde, İHH tarafından Suriye sınırındaki kamplara ulaştırılmak üzere 2 tır yardım gönderildi.
Gecede kitaplarını imzalayan Abdurrahman Dilipak’a Belediye Başkanı Sadi Kurtulan tarafından plaket takdim edilirken, ‘Her Kalbe Bir Yetim’ projesine destek olanlara teşekkür belgesi verildi.
http://www.dostmedya.com/haber/1568891092.jpg http://www.dostmedya.com/haber/837080918.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 11.04.2018 Saat: 13:50 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG