Sulama Birliğine Kayyum Atanıyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Sulama Birliğine Kayyum Atanıyor

İlçe Öğretmenevinde bir toplantı düzenleyen Sulama Birliği Başkanı Sedat Kahraman, Kanun tasarısı kapsamında Birliğe kayyum atanacağını ama bunun doğru bir yaklaşım olmadığını söyledi.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kapsamında ilçe Sulama Birliğine Kayyım atanacak. Ortaya çıkan bu gelişme üzerine bir toplantı düzenleyen Sulama Birliği Başkanı Sedat Kahraman Nisan ayı meclis toplantısında meclisine bundan sonra meclis toplantılarının olmayacağını söyledi. Öğretmen evinde yapılan yemekli toplantıda konuşan Kahraman 548 sayılı kanun tasarısıyla sulama birliklerinin yüksek seçim kurulu tarafından oluşturulan meclis yönetimi ve denetleme kurullarını kaldırarak yerine kayyım atanacağını söyledi. "İNŞALLAH ÇİFTÇİMİZ SIKINTIYA DÜŞMEZ” Bu görevlerde seçilmiş insanlardan yani çiftçi örgütlerinden alınarak yerine kamudan kayyım atanmasının yanlış olacağının altını çizen Sedat Kajraman, "Suyu kullananlar yönetmeli. Borcunu ödemeyen birlikler varsa bunlara gerekenler yapılsın ama borcunu ödeyen başarılı birlikler devam etmelidir. Kaldı ki Mustafakemalpaşa Sulama Birliği Bursa'nın değil Türkiye,nin 378 Sulama Birliği içinde örnek gösterilen bir birliktir. Sulama birliği olarak sadece çiftçinin suyunu değil üyesi olduğu köylerin her türlü makina, kum, çakıl yol yapım gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çiftçilerimiz zaten zor şartlarda üretim yapıyor. Gübrenin 90 TL, mazotun 5.5 TL, tohumluk mısır'ın 400 TL olduğu günümüzde çiftçinin suyu birde zamanında verilmez ise köylünün ve çiftçinin daha fazla mağdur olacağını düşünüyorum. İnşallah bu tasarı ile çiftçimiz daha fazla sıkıntıya düşmez" dedi.Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 16.04.2018 Saat: 11:04 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG