Süt üreticilerine 450 bin TL’lik destek Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Süt üreticilerine 450 bin TL’lik destek

Mustafakemalpaşa Belediyesi, kırsal mahallelerde hayata geçirdiği yatırımlarla üreticilere destek olmaya devam ediyor.

Büyükşehir Yasası’nın yürürlüğe girdiği 2014 yılında hizmet alanı 131 mahalleye yükselen Mustafakemalpaşa Belediyesi, bölge ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan hayvancılığın gelişimi için yeni hayvan pazarı ve et entegre tesislerinin kurulmasına öncülük ederken, kırsal mahalleleri de ihtiyaçlar doğrultusunda süt toplama merkezleriyle buluşturuyor.
Entegre hijyen süt toplama ve soğutma merkezlerini özellikle hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı kırsal bölgelere kuran Mustafakemalpaşa Belediyesi, süt üretici birliklerini ve geçimini hayvancılıkla sağlayan üreticileri, gıda firmalarının en büyük tedarikçisi konumuna getiriyor. ‘Üreticiye destek, tüketiciye kalite’ Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, üretime ve kırsal kesimin teşvik edilmesine dönük projelere önem verdiklerini söylerken, yalnızca süt üretimi alanında bugüne kadar 450 bin TL’lik yatırımla 23 kırsal mahalleye 25 adet süt toplama merkezi kurarak, bu tesislerin tadilat, bakım ve onarımını yaptıklarını kaydetti.
Bölgenin süt sektöründe faaliyet gösteren büyük sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yaptığını kaydeden Başkan Sadi Kurtulan, kırsala yönelik süt için hayata geçirilen yatırımların hayvancılığa ve süt üreticilerine büyük fayda sağladığını dile getirdi.
Başkan Kurtulan; “ Mustafakemalpaşa’nın en önemli geçim kaynaklarının başında tarım ve hayvancılık geliyor. 100 binden fazla büyük ve küçükbaş hayvan potansiyeline sahibiz. Günlük 250 tonluk bir süt üretimi var. Süt ve süt ürünlerinde kalitenin artması ve ekonomik kazancın üreticilere yansıması için ihtiyaç duyulan bölgelere bu tesisleri kazandırıyoruz. Yeşilova’dan Hacıali’ye, Keltaş’tan Yalıntaş’a kadar birçok kırsal mahalleye süt toplama merkezleri kurduk. Süt, toplaması ve soğutulması özen isteyen bir gıda maddesi. Bu tesisler aracılığıyla sütün ilk üretim basamağından itibaren hijyenik ortamda muhafaza edilmesiyle hem süt hem de tüketici sağlığı korunuyor. Sütün sağlıklı koşullarda son tüketiciye ulaştırılması için sağıldığı andan işlendiği ana kadar olan sürede ideal hijyen kurallarına uymak, bakteri oluşumunu önlemek ve kırsal ekonomiyi güçlendirmek amacıyla bu yatırımlara devam edeceğiz ” dedi.
  http://www.dostmedya.com/haber/297186543.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 19.04.2018 Saat: 10:57 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG