Değer katanlara vefa gecesi Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Değer katanlara vefa gecesi

Mustafakemalpaşa Belediyesi, şehrin birikimine birçok alanda değer katan isimleri, özel bir vefa gecesiyle onurlandırdı.

Mustafakemalpaşa’nın ticari, eğitim ve kültürel potansiyelini büyüterek, mesleklerine dönük başarılı çalışmalarıyla öncü olanlar, ‘Mustafakemalpaşa’ya Değer Katanlar Projesi-1’ kapsamında düzenlenen törenle ödüllendirildi.
Süngü Tesisleri’nde gerçekleştirilen vefa gecesine; Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, belediye meclis üyeleri ve Mustafakemalpaşa’ya değer katan 61 kişi aileleriyle birlikte katıldı.
Ödül programına katılanları eşi Necibe Kurtulan ile birlikte kapıda karşılayan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan gecede yaptığı konuşmada, toplumsal hafıza kavramının gelecek nesillere aktarılması için insanları yaşarken anarak, yaptıklarının kıymetinin bilinmesi gerektiğini söyledi. ‘Mirasınıza sahip çıkacağız’ Mustafakemalpaşa’nın markalaşması ve zihinsel dönüşümü için yol gösterici olanların izinden gittiklerini belirten Başkan Kurtulan şöyle konuştu; “ İnsanlar, vefatlarından sonra anılırlar. Önemli olan emekleri ve üretimleri ile mesleklerine ve yaşadıkları şehirlere prestij sağlayanları yaşarken anmak ve bu zamanda onların kıymetini bilmektir. Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak bizlerde bu projeyi hazırlarken birçok arşivi gözden geçirdik. 60 yıllık bir eseri ortaya koymak istedik. Sizler bu şehir için güzel hatırlara ve izlere imza atarak, toplumsal hafızamızda müstesna bir yer edindiniz. Keşke aramızda Şemi Basmacıoğlu ve Dr. İlhami Şenal’da olabilseydi. Bıraktığınız miras, bize yol gösterici olmaya devam edecek. Büyüyen ekonomik potansiyeli ve büyük ölçekli sanayiye geçişi de göz önüne alırsak önümüzdeki yıllarda şehrimizin önü daha da açılacak. Bu güzellikleri hem kitap hem de belgesel haline getirdik. Bu projenin devamını şimdiden hazırlamaya başladık. Mustafakemalpaşa için alın teri döken ve emek veren büyüklerimin ellerinden öpüyorum ve iyi ki varsınız diyorum.” Öncülere onur plaketi Duygulu anların yaşandığı törende, mesleki çalışmalarıyla öne çıkan 61 kişiye Başkan Sadi Kurtulan tarafından onur plaketi verildi.
Gece de ödül alanlar için hazırlanan belgesel gösterime sunulurken, ‘Mustafakemalpaşa’ya Değer Katanlar-1’ isimli kitabında tanıtımı yapıldı.
http://www.dostmedya.com/haber/1313795129.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 27.04.2018 Saat: 12:54 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG