131 mahalle yeni hizmetlerle buluşuyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

131 mahalle yeni hizmetlerle buluşuyor

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 131 mahalleye dönük hizmetlerin hızla sürdüğü bu dönemde, kırsal kalkınma hamlelerine yenilerini ekleyerek et, süt ve tarımsal alanda üretimi arttıracak yatırımlara öncelik verdiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcıları Ayhan Dadak, Enver Erdoğan ve Erol Perktez ile birlikte AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar’ın katıldığı ziyarette muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
Muhtarlar Derneği Başkanlığı Hüseyin Kahraman, merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının yoğun ilgi gösterdiği kahvaltıda konuşan Başkan Sadi Kurtulan, Büyükşehir Yasası ile birlikte yepyeni bir anlayışın egemen olduğunu belirterek, en ücra bölgelerin dahi hızlı yatırımlara kavuştuğunu kaydetti. ‘Kusurları değil güzellikleri çoğaltalım’ Yüzölçümü ile Türkiye’nin 26 ilinden büyük bir bölgede yaşadıklarında dikkat çeken Başkan Kurtulan; “ Büyükşehir Yasası ile birlikte yepyeni bir anlayış geldi. 131 mahalleyi kuşatan bir hizmet performansı ortaya koyuyoruz. Bu süreçte eksikliklerimizi, muhtarlarımızın da desteği ile planlı bir şekilde tamamlıyoruz. Mustafakemalpaşa’nın 40 yıllık sorunlarına el atılmaya başlandı. Arıtma tesisleri, su depoları kuruldu, altyapı çalışmaları hızlandı. Kırsal, paket arıtmalara kavuştu. Mustafakemalpaşa’nın gelir kaynakları olan et, süt ve tarımsal faaliyetler canlandı. Şu anda üç et entegre tesisi faaliyetlerine başladı, yeni hayvan pazarı bitme noktasına geldi. Kırsalda süt ve ürün toplama merkezlerine kadar birçok tesisi hayata geçirdik. Üretimi arttıracak faaliyetlerde herkese destek olmaya devam edeceğiz. Kusurları değil, güzellikleri çoğaltan insanlar olalım. Her mahallenin derdi var problemi var, bunları zaman içinde, birlik ve beraberlik göstererek çözmek zorundayız. Geldiğimiz noktada artık yeni bir sisteme giriyoruz. Bürokrasiyi azaltacak, hizmetleri artıracak bir dönem bizi bekliyor. Ortak yaşama kültürünü benimseyen Mustafakemalpaşa’da daha yapacak çok işimiz var” dedi. ‘Kapımız herkese açık’

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar da konuşmasında, tüm sorunları yerinde incelediklerini belirterek, alınan raporların ilgili yerlere iletildiğini ve takibinin yapıldığını kaydetti.
Kanar; “ Muhtarlarımız rahat olsunlar. Biz teşkilat olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Kapımız herkese açık, geleni dinliyor, sorunların çözümü için gayretimizi ortaya koyuyoruz. Diğer kurumlarda bizlere her türlü yardımı gösteriyor. Hem hükümetimiz, hem büyükşehir hem de belediye ile koordinasyon halindeyiz. Şimdi önümüzde bir seçim dönemi var. 24 Haziran, Türkiye’nin büyük değişimini sağlayan bir süreç olacak. Koalisyon dönemleri bitecek, ülkemiz daha da istikrara kavuşacak ” dedi.
Birlik ve beraberlik mesajları veren Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kahraman ise mahallelere gereken hizmetlerin yapılması için gayret gösterildiğini, eksik çalışmaların da koordinasyonlu bir şekilde tamamlanacağını kaydetti. http://www.dostmedya.com/haber/436459344.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1855003113.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 05.05.2018 Saat: 18:42 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG