Ana Sayfa Genel 31 Mayıs 2018 5 Görüntüleme

Otobüs Durağına Şiir Yazıp Mehmetçik Köşesi Yaptı

İlçenin Kömürcükadı mahallesi eski muhtarlarından 68 yaşındaki İlyas Şen, Vatan savunması yapan Kahraman Mehmetçiğe olan sevgisini farklı bir yöntemle sergiledi. İlçenin Öğretmenevi önünde bulunan ve gün içerisinde çok yoğun bir şekilde kullanılan otobüs durağına, Mehmetçik için yazdığı bir şiiri asan İlyas Şen, şiirin üstüne de Mehmetçik fotoğrafları yapıştırarak adeta bir Mehmetçik köşesi oluşturdu.

 

VATANDAŞLAR TAKDİR EDİYOR

Kamuya açık alanda oluşturduğu Mehmetçik Köşesi ile vatandaşların da takdirini toplayan eski Muhtar İlyas Şen, Mücadele Gazetesine yaptığı özel açıklamada, “İçimdeki Vatan, Millet ve Mehmetçik sevgisi çok büyük. İnsanlarımız günlük hayatın koşuşturmasından dolayı birçok şeyi unutuyor. Bu nedenle Mehmetçiklerimizin unutulmaması ve her zaman insanlardan hayır duası alması için böyle bir köşe oluşturdum” dedi.

 

“EVLATLARIM DA VATANA HİZMET EDİYOR”

Evli ve 4 çocuk babası olduğunu dile getiren İlyas Şen, “4 evladım var biri Polis olarak, diğeri Afganistan’da Uzman olarak bu vatana görev yapıyor. Diğer evlatlarımda özel sektörde, onlarınki de bir nevi vatan hizmeti. İnsanlar bu fotoğrafları görsün, bu şiiri okusun ve Kahraman vatan evlatlarımıza bir hayır duası okusun istedim” dedi.

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir