Yoğun Yağış Üreticiye Büyük Zarar Verdi Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Yoğun Yağış Üreticiye Büyük Zarar Verdi

Geçtiğimiz günlerde ilçede etkili olan yoğun yağışlar bazı kırsal mahallelerde taşkınlara ve su baskınlarına neden olurken, ilçe çiftçisi de yağışlardan büyük zarar gördü.

Özellikle Taşpınar, Söğütalan ve Dorak bölgesinde etkili olan yağışlar sonrası bölgeye giderek bazı incelemelerde bulunan İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Aydemir, çiftçinin ciddi anlamda zarar gördüğünü belirtti. Yağışların yoğun yaşandığı bölgelerdeki arazilerde yüzde 100 oranında zarar oluştuğunu ifade eden Aydemir, üreticinin zararının karşılanması için ellerinden geleni yapaklarını belirtti.   “AFET BÖLGESİNİN KAPSAMI GENİŞ TUTULMALI” Yoğun yağış alan Taşpınar, Dorak, Söğütalan, İncealipınar, Uğurlupınar ve kısmen Çördük Aliseydi gibi mahallelerdeki, ağırlıklı olarak üretilen zeytin, arpa, buğday ve yonca gibi ürünlerde yüzde 100 zarar yaşandığını dile getiren Ziraat Odası Başkanı Mehmet Aydemir, “Yaşanan üzücü durumun ardından bölgelere giderek incelemeler yaptık. Bölge her yönüyle ciddi anlamda zarar görmüş. Yollar sel sularının getirdiği molozlarla kapanmış. Durum oldukça kötü. Kaymakamlığımız da İlçe Tarım Müdürlüğüne yetki vererek hasar tespit çalışmalarını başlattı. Devlet tarafından bölge, biran önce afet bölgesi ilan edilmeli ve muhakkak afet bölgesinin kapsama alanı geniş tutulmalıdır. Yani İlçemizde sadece Taşpınar ve Dorak afet kapsamına alınırsa ciddi bir hata yapılmış olur. Bu bölgelerin dışında çevresinde de ciddi zararlar oluştu. Ova’da İlçe Merkezi başta olmak üzere Yaveli, Ayazköy, Karaoğlan ve çevresinde de büyük zarar meydana geldi. Üreticilerimiz adına talebimiz, afet kapsamın bölgesel olarak çok daha geniş tutulmasıdır” dedi.Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 31.05.2018 Saat: 11:35 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG