Ana Sayfa Genel 4 Haziran 2018 86 Görüntüleme

Balibey İlkokuluna Müze

İşleyeceği ders için Mustafakemalpaşada müze arayışına giren ve konuyla ilgili müze bulamayan Alev Yenipazar, okul yönetimininde desteğiyle, Balibey İlkokulunda bir müze oluşturdu.
Balibey İlkokulu Ana Sınıfı öğretmeni Alev Yenipazar konuyla ilgili şu bilgileri verdi. ‘Mayıs ayı planımızda müze konusu işleyelim dedim ama araştırdım Mustafakemalpaşa da müze yokmuş. Ben de kendi müzemizi kendimiz yapalım dedim. Velilerime danıştım, Okul Müdürümüz Halil Yörük ve Müdür Yardımcımız İlyas Başer gerekli yardımları yapınca başladık eski eşyalar aramaya. Diğer ana sınıfı öğretmenimiz Zerrin Pehlivan ve velileri de katıldı. Ortaya Balibey İlkokulu müzesi çıktı. Hem ana sınıfı hem de diğer sınıflar müze gezmiş oldular. Çok eğlendiler, eğlenirken öğrendiler. Özellikle eski paralar ve iletişim aletleri çok ilgilerini çekti.
Müzemiz 7 haziran 2018 e kadar açık olacaktır. Gelmek isteyenleri bekleriz.’
Müze öğrenciler kadar, Velilerinde ilgi odağı haline geldi. Müzenin mesai saatleri dahilinde 7 hazirana kadar açık kalacağı ve vatandaşlar tarafından da ziyaret edilebileceği bildirildi.

http://www.dostmedya.com/haber/1829733750.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1402212045.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1380997136.jpg

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir