Ana Sayfa Genel 11 Haziran 2018 5 Görüntüleme

Meydanda ‘birlik’ iftarı

Adnan Menderes Meydanı’nda kurulan iftar sofrasında 2 bin 500’ü aşkın Mustafakemalpaşalı orucunu birlikte açtı.

‘Hizmetler sürecek’

İftar yemeğinin ardından halka hitap eden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 40 yıllık özlemi çekilen arıtma tesisi ve su depolarının hizmete açıldığı günlerin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Başkan Kurtulan; “ Ramazan ayının esenliğini, insanlığı huzura erdiren manevi atmosferini birlikte yaşamanın mutluluğunu duyuyoruz. Toplumun tüm kesimlerinin kaynaştığı bu sofralara birlik ve beraberlik içinde sahip çıktığımız sürece gönül köprülerimiz sağlamlaşacaktır. Gelecek günler bizler için yine hizmet dolu günler olacak. Birlik ve beraberliğimizin meyvelerini almaya devam edeceğiz. Merkezi hükümetimiz ve büyükşehrin Mustafakemalpaşa’nın sorunlarını çözmede gösterdiği duyarlılığa teşekkür ediyorum. Tüm hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

‘Hedefimiz gönüllere dokunmaktır’

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, iftar öncesinde masaları tek tek dolaşarak vatandaşları dinledi. Ardından kürsüye çıkan ve halka hitap eden Başkan Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu iftar sofralarıyla ramazan ayının dolu dolu geçtiğini söyledi. Bursa’da olduğu gibi Balkan ve Kafkas ülkelerinde de benzer atmosferlerin yaşandığını, kurulan onlarca iftar sofrasıyla yüzlerce-binlerce Müslümanın aynı mekânda omuz omuza oruç açtığını ifade eden Başkan Aktaş; “ Hedefimiz güzelliği paylaşmaktır, gönüllere dokunmaktır. Bana göre, burada da maksat hasıl olmuştur. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bursa’nın insanı, iş dünyası, Büyükşehir Belediyesi her tarafa yetişmeye çalışıyor. İnşallah bu mutluluk ve huzur ile Kadir Gecesi’ni de bayramı da idrak ederiz. Şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

‘Hayaller son 16 yılda gerçek oldu’

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise yaptığı konuşmada, Büyükşehir’in ilçe belediyesiyle birlikte düzenlediği program nedeniyle Mustafakemalpaşalılarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Bursa’da yapılan iftar organizasyonlarıyla her akşam farklı bir ilçede oruç açtıklarını, vatandaşlarla buluştuklarını kaydeden Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’ye hizmet etmeye devam ettiklerini vurguladı.
Konuşmasında Bursa’nın hayali olan hizmetlerin son 16 yılda gerçekleştirildiğine, kentin sürekli artan bir ivme ile değişip, dönüşüp geliştiğine değinen Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu; “ Bizler bu milletin bağrından çıkmış, onunla aynı hassasiyeti taşıyan kadrolarız. Yola çıkarken, ‘Milletimizin hizmetkârı olacağız, vatandaşımıza efendilik taslamayacağız, insanı yaşat ki devlet yaşasın, 3Y ile mücadele edeceğiz’ dedik. Elhamdülillah, bunda da başarılı olduk. Görevi devraldığımızdan itibaren taş üstüne taş koymaya, eser üstüne eser inşa etmeye devam ettik. Türkiye son 16 yılda değişti, dönüştü, gelişti ve kalkındı. 16 yıl önce ‘Yapılamaz’ denilen ne varsa yapıldı ” diye konuştu.
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na Büyük Mustafakemalpaşa Spor formasının hediye edildiği iftar programının ardından İHH Mustafakemalpaşa Şubesi tarafından hazırlanan tırlar dualarla Suriye’ye uğurlandı.
http://www.dostmedya.com/haber/560871571.jpg

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir