SymbioCity temsilcileri Kiev’de buluştu Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

SymbioCity temsilcileri Kiev’de buluştu

Mustafakemalpaşa Belediyesi, 2018-2019 SymbioCity Uluslararası Eğitim ve İşbirliği Programı çalışmalarına devam ediyor.

İsveç Uluslararası Kalkınma Ajansı (SİDA), İsveç Belediyeler Birliği (SKL-SALAR) ve İsveç Uluslararası Yerel Demokrasi Merkezi (ICLD) ortaklığıyla yürütülen ‘SymbioCity Yaklaşımıyla, Yerel Demokrasiyi Güçlendirme ve Bütüncül Kentsel Kalkınma Programı’na davet edilen Mustafakemalpaşa Belediyesi, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yapılan toplantıya katıldı.
Başlangıç toplantısı, 29 Ocak-1 Şubat 2018 tarihleri arasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen SymbioCity Kentsel Kalkınma Eğitim ve İşbirliği Programı’nın 2. Toplantısı, uluslararası 8 belediyenin temsilcilerinin katılımıyla Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleştirildi.
Programa, İsveç delegasyonunun yanı sıra, Makedonya’nın Ohrid kenti, Sırbistan’ın Belgrad merkez ilçesi Starigrad ile Krusevaç ve Nish kentleri, Ukrayna’nın Lviv ve Khmelnytsky kentleri katıldı.
Kiev’de 5 gün boyunca süren eğitim ve uygulama toplantılarında, ICLD İletişim Stratejisi Bilgi Merkezi Sorumlusu Anne Scheffer Leander, Uluslararası Eğitim Programı Tf Program Direktörü Lars Lööf, Uluslararası Eğitim Programları Yöneticisi Jenny Nylund, SymbioCity Uzmanları Klas Klasson ve Ana-Karin Munico’da yer aldı.
Program süresince; SymbioCity yaklaşımının yol haritası, paydaşlarla iletişim, sürdürülebilir şehir, eko sistem hizmetleri ve grup çalışmaları gibi konular hakkında eğitim çalışmaları gerçekleştirildi.
Şehirlerin kentsel kalkınma süreçlerinde yaşanan zorlukların fırsata çevrilmesinin hedeflendiği projede; mekânsal, çevresel, sosyo-kültürel, ekonomik, kentsel sistemlerin bütünleştirilmesi ve kentsel sürdürülebilirliğin kurumsal boyutları ile kent kalkınmasının sağlanması masaya yatırıldı.
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın rehberliğinde oluşturulan belediye çalışma grubu, 18 ay süre ile İsveç ve gelişmekte olan ülkelerde geniş bir deneyime dayanmış olan SymbioCity Kentsel Kalkınma Eğitim ve İşbirliği programında yer alacak.
http://www.dostmedya.com/haber/281696809.jpg
 
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 21.06.2018 Saat: 10:39 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


mustafakemalpaşa haber