Karyağmazlıların Villaları hızla tamamlanıyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Karyağmazlıların Villaları hızla tamamlanıyor

Karyağmazlıların Mustafakemalpaşa manzaralı villalarının yapımı sürüyor.

Eşsiz Mustafakemalpaşa Manzarasında, çam ormanları katledilerek, oldu bittiye getirilerek, tüm itirazlara rağmen yapılmaya başlanan villalardan oluşan Karyağmaz Köyü!!! yada Karyağmaz sayfiye villaları tamamlanmak üzere.
2004 yılında Yüz Bin çam fıstığının ekildiği, toplam Bir Milyon metrekarelik orman alanının yok edilerek, Yalıntaş Köyü sakinlerince ve çeşitli sivil toplum örgütlerince onlarca kez protesto gösterilerine sebebiyet veren, Balıkesir’in Karyağmaz köyünün bu alana taşınması projesi tüm hızıyla sürüyor.
Türkiye’de bugüne kadar ilk ve tek örnek olarak, 2010 yılında Karyağmaz Köyünün yollarının, kışın kardan kapanması gerekçe gösterilerek, Bakanlar Kurulu kararıyla köyün taşınması kararlaştırılmış ve yine ilk ve tek örnek olarak, 202 kişinin yaşadığı ve 100 hanesi bulunan Karyağmaz köyünün bağlı olduğu Balıkesir il sınırları yerine, Bursa İl sınırları içerisinde, Mustafakemalpaşa İlçesi Yalıntaş Mahallesindeki ormanlık alanın katledilerek 404 villa 100 ahır, bir okul ve bir cami yapılarak Yalıntaş mahallesine taşınmasına karar verilmişti. Ekecek toprağı olmayan sözde köylüleri ağırlayacak olan Villa tipi sayfiye evlerine tepki gösteren vatandaşlar ‘Bize sağlıklı bir nefes aldıracak ormanın katledilip, yerine birilerinin keyfine uygun villalar yapan zihniyeti kınıyoruz. Ekecek toprağı olmayan köy mü olur, köylü mü olur? Bu sözüm ona köy! Birilerinin keyfi için yapılıyor. 100 haneli köyü taşıyıp 404 tane villa yapıldığı nerede görülmüş. Buraya köy değil büyük bir şehir kuruluyor. Şu okulun büyüklüğüne bakınca, anlıyoruz ki; buraya Karyağmaz köyü değil, başka sözde köylüler gelecek. Benim mahallemde, benim ilçemde, böyle büyük bir okul binası yok. İlçenin çoğu mahallesinde okul binaları yetersizken, buraya böyle büyük bir okul binası yapılması büyük savurganlık. Karyağmaz köyünde yalnızca 200 nüfus varmış ve bu nüfusun çoğunluğu yaşlı insanlarmış. Madem durum böyle bu okul neden bu kadar büyük yapılıyor? Kim okuyacak bu okulda? Okulda okuyacak öğrenci bulunmazsa, bu koskocaman bina atıl durumda mı kalacak. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var bu yapılanlarda, milli serveti boşuna heba ediyoruz. Bu kadar görkem, bu kadar ihtişam bu kadar savurganlık şimdiye kadar hiç görülmedi. Hem öfkeyle, hemde merakla bekliyoruz bu lüks villalarda kimler ikamet edecek ve bu okulda kaç öğrenci okuyacak. Birde camii yapılacakmış, Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camiinden görkemli bir de cami yapsınlar. Bu şehre ancak bu yakışır.’ Diyerek tepkilerini dile getirdiler. http://www.dostmedya.com/haber/575626322.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1362051020.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1300656327.jpg http://www.dostmedya.com/haber/652596832.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1423093436.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 26.07.2018 Saat: 11:00 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber