Uluslararası Dama Şampiyonası başlıyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Uluslararası Dama Şampiyonası başlıyor

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin geleneksel sporlara sahip çıkmak amacıyla düzenlediği Uluslararası Türk Dama Şampiyonası bu yıl 19. kez kapılarını açıyor.

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin özel çabalarıyla yıllardır geniş kitlelere ulaşan ve ‘Dama'nın Kırkpınarı’ olarak bilinen Türk Daması Şampiyonası, Büyükşehir Belediyesi ve TÜDAF’ın desteğiyle 31 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde Merkez Katlı Pazar Yeri'nde gerçekleştirilecek.
Şampiyona, 28’i yabancı 200’den fazla dama severin katılımıyla 31 Ağustos Cuma günü saat 11.00'da yapılacak açılış töreni ile başlayacak.
Hakem heyetinin eşleştirmesiyle birlikte saat 15.00'da 1. tur müsabakasının gerçekleştirileceği şampiyona 3 gün sürecek ve 2 Eylül Pazar günü yapılacak ödül töreniyle sona erecek.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Uluslararası Satranç Kurallarının (İsviçre Sistemi) uygulandığı 9 tur üzerinden yapılacak yarışmayla Türk Daması’nı uluslararası düzeyde yaygınlaştırdıklarını söyledi. ‘Türk Daması’nı dünyaya tanıtıyoruz’ Kıvrak zekânın ürünü olan ve usta-çırak ilişkisiyle büyüyen damayı bir kültür mirası olarak geleceğe taşımak istediklerini belirten Başkan Kurtulan; “ İlk çağlardan beri zihnin gelişimi için büyük bir işlev gören bu geleneksel oyunu yaygınlaştırmak için 19 yıldır çalışıyoruz. Bu süre zarfında damanın ülke sathında yayılması için dernekler kurulmasına öncülük ettik. Yerli ve yabancı binlerce dama severi Mustafakemalpaşa’da ağırladık. Hedefimiz; milli kültürümüz olan bu güzel oyunu daha fazla kitlelere ulaştırmak ve gençlerin katılımını her yıl daha fazla artırarak onları bilgisayar oyunlarının esaretinden kurtarmak. 2014 yılına kadar Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin himayesinde her yıl düzenli olarak organize edilen ve başta TÜDAF (Türk Daması Federasyonu) olmak üzere Türk Daması’na sahip çıkan sponsorlarımızın desteği ile gerçekleştirilen şampiyonalar son 5 yıldır Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle uluslararası bir şampiyona unvanını kazandı. 19 yıl önce bu yönde atılan ilk adımın heyecanını bugünde paylaşmaya devam ediyoruz. Damaya gönül verenleri bu heyecana ortak olmaya davet ediyoruz ” dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/724543049.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 30.08.2018 Saat: 16:18 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber