Ana Sayfa Genel 6 Eylül 2018 11:38

Tema Mustafakemalpaşa’dan Yalova’ya Anlamlı Ziyaret

Rasim Balaban geziyle ilgili açıklamasında şunları dile getirdi. ‘Yürüyen Köşk’te bizi TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan bizi karşıladı. Zafer Bayramı’nda gerçekleşen ziyarette önce Atamızın Yürüyen Köşk Çevre Abidesi ziyaret edildi. Başkomutan Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle andık.
Altınova İlçesi Subaşı Beldesi’nde bulunan ‘Subaşı İlkokulu Göç Müzesi’ ziyaret edildi. Müzede 1935 tarihinde kurulan Subaşı Beldesi’nin günümüze kadar saklanan kültür değerleri sergileniyor. Müzenin kurucusu ve aynı zamanda sözlü tarih gurubu başkanı Sayın Zeki Gürsu müze hakkında bilgiler verdi. Sandık Hikâyeleri adlı kitap hediye etti, biz de kendilerin teşekkür ederek, başarılar diledik.
Sonra TEMA kurucusu Hayrettin Karaca “Toprak Dede” ziyaret edildi, bir süre sohbet edildi. Dünya sizlerle daha güzel olacak diye nasihatte bulundu. Toprak Dede ile vedalaştık. Ağaç Müzesi gezildi.
TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği’ne giderek, sohbet ettik. İl Temsilcisi Faruk Tezcan Bey’e Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Mustafakemalpaşa Kültür Sanat Derneği’nin kültür hizmeti olan ‘Mustafakemalpaşa Belde ve Köylerinde Yaşam’ adlı iki cilt eseri hediye ettik.
Bize gezimizde yardımcı olan TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan Bey’e teşekkür ederek gezimizi sonlandırdık.’
http://www.dostmedya.com/haber/1661412681.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1737070798.jpg

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir