Esgin’den Mustafakemalpaşa çıkarması Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Esgin’den Mustafakemalpaşa çıkarması

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Ankara'daki ilgili kurumlarla iletişim ortamlarını açık tutarak yeni dönemde Mustafakemalpaşa'nın ihtiyacı olan yatırımların hayata geçirilmesi için çalışacaklarını söyledi.

"Sorunların çözümü için gözümüzü budaktan esirgemeyiz" diyen Milletvekili Esgin, Bursa lobisinin Ankara'da daha güçlü çalışacağının sözünü verdi.
Mustafakemalpaşa'yı ziyaret ederek istişarelerde bulun AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Kaymakamlık Hizmet Binası'nda yapılan toplantıda mahalle muhtarlarıyla buluştu.
Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar'ın da eşlik ettiği toplantıda muhtarların beklenti ve taleplerini dinleyen Milletvekili Esgin, yeni yasama dönemi öncesi Ankara'yı tanıma fırsatı bulduğunu, TBMM açılır açılmaz başta alt yapı ve kırsal kalkınma olmak üzere tüm sorunların çözümü noktasında uyum içerisinde çalışacaklarını dile getirdi. ‘Yatırımların takipçisiyim’ Mustafakemalpaşa'nın tarım ve tarımsal sanayi ile gelişime açık bir şehir olduğunu belirten Esgin; " Tarım, stratejik bir sektör. Kendi kendine yeten bir ülke olmanın önemini bugünlerde yaşıyoruz. Üreticilerimizin tarımsal desteklemelerden yararlanması, ÇKS'de mülkiyet, toplulaştırma ve ürün veri tabanı gibi lokal sorunları çözerek kırsal kalkınmaya öncelik vereceğiz. Tarımda katma değeri yüksek üretim modelini esas alacağız. Mustafakemalpaşa'nın altyapısının güçlendirilmesine yönelik kaynakları da bulmak zorundayız. Büyükşehrimizin bu konuda çalışmaları var, bunları takip edeceğiz. Kirmasti Çayı'nın düzenlenmesi, Sünlük Barajı, kavşaklar, otoyol bağlantısı gibi önemli ihtiyaçlar var. Yatırımları yönlendirmek için stratejik haritayı kısa sürede ortaya koyacağız. Merkezi hükümet, Büyükşehir ve yerel yönetimle birlikte kaynaklarımızı doğru bir şekilde kullanarak bu yatırımları hayata geçireceğiz" dedi.
Türkiye'ye yönelik son dönemde açık bir ekonomik saldırının olduğunu kaydeden Mustafa Esgin; " Kontrol edilebilir bir Türkiye isteyenlerin bu saldırıları 15 Temmuz'da nasıl bertaraf edildiyse milletimiz aynı duyarlılıkla, bu kez döviz bürolarına koşarak bu girişimlere cevabını verdi. Bizlerde finans, bankacılık ve KOBİ'lere destek gibi konularda ev ödevimizi yerine getireceğiz" diye konuştu. ‘Üretim gücümüz aratacak’ Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise Mustafakemalpaşa’nın 131 mahallesine ulaşan bir hizmet potansiyeli ile gayretli çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Başkan Kurtulan; “Üreten, ihraç eden, alın teri döken ve diklenmeden dik duran ilçenin adı Mustafakemalpaşa’dır. Dertlerimiz hiçbir zaman bitmeyecek çünkü hayallerimizin ulaştığı yere kadar ihtiyaçlarımız var. 15 yıldır kat ettiğimiz mesafeler ortada. Eksiklikler, noksanlıklar bir program dâhilinde gideriliyor. Mustafakemalpaşa bize her zaman bu sorunların çözümü noktasındaki güveni partimiz aracılığıyla verdi. Yılların biriktirdiği sorunları çözme görevi de yine bize verildi. Bunların en önemlisi altyapı. Her mahallemizin yaşanılabilir olması bizim temel hedefimiz. Bunu yaparken üretimden gelen gücümüzü de kullanmamız gerektiğine inanıyorum. Üç et entegre tesisimiz var, hayvan pazarımız bitti. Güney Marmara’da hayvancılığın üretim ve pazarlama üssü olacağız. Önümüzdeki günlerde tarım alanındaki fabrikalarımızın açılışını birer birer yapacağız. Yeni bir fabrika içinde ön hazırlıkları tamamlıyoruz. Birlikteliğimizi arttırmamız gereken bir dönem yaşıyoruz. Dışarıdan gelen tehlikelerin farkındayız. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bu günlerde muhtarlarımıza ve halkımıza gösterdikleri duyarlılıktan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Hazırladığımız bütün projelerin takipçileri var. Milletvekilimize ve muhtarlarımıza, sorunları çözme noktasında gösterdikleri dayanışma için teşekkür ediyorum” dedi. ‘Yönetim anlayışı değişti’ Şehirlerin artık tüm aktörlerin katılımı ile yönetilen bir anlayışa evrildiğini dile getiren Kaymakam Mustafa Masatlı ise konuşmasında; “ Çağın anlayışlı artık budur. Birlikte yönetimin olumlu sonuçlarını alıyoruz. Bu toplantılarda ilçemiz adına güzel işler yapılacağına inanıyorum” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar’da milletvekili istişare toplantılarıyla sorunların birinci elden dinlenerek çözüm bulma anlayışını yaygınlaştıracaklarını söyledi. Esgin'den ziyaret turu Temasları kapsamında Ziraat Odası'na giderek kooperatif başkanlarıyla birlikte tarım sektöründeki beklentileri masaya yatıran AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, faaliyetlerine başlayan Yörük Türkmen ve Manav Derneği'ne de nezaket ziyaretinde bulundu.
Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından yapımı süren Yalıntaş Hayvan Pazarı, Yunus
Emre Pazaryeri ve Sosyal Tesisi, Yeşil Cami Millet Kıraathanesi, Kirmasti 3. Köprüsü ile birlikte Osmangazi Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa'ya kazandırılan Çocuk ve Dinlenme Parkı'nda incelemelerde bulunan Esgin, bu projelerle birlikte Atatürk Mahallesi yol genişletme bölgesi hakkında Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'dan bilgiler aldı.
Milletvekili Mustafa Esgin'in yoğun ziyaret turu, Uluabat Gölü sınırındaki Dorak ve Akçapınar mahalleleri ile son buldu. http://www.dostmedya.com/haber/1955600496.jpg http://www.dostmedya.com/haber/605829920.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 12.09.2018 Saat: 12:10 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber