TEMA Gönüllülerinden Tarihi Gezi Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

TEMA Gönüllülerinden Tarihi Gezi

Mustafakemalpaşa TEMA gönüllüleri Paşalar’a Doğa Tarihi ve Kültür Gezisi yaptı.

TEMA Vakfı Mustafakemalpaşa Sorumluluğunda TEMA Gönüllüsü öğretmenlerle 07 Eylül 2018 Cuma günü Paşalar Kazı Alanına gezi düzenlendi.
TEMA Vakfı Mustafakemalpaşa Sorumlusu Rasim Balaban ve gönüllü öğretmenleri, Uzman Antropolog Gülşah Güler ve kazı gurubu öğrencileri karşıladı. Gülşah Güler ile bahçede kazı alanı ve çevre ile ilgili karşılıklı sohbet edildi. Daha sonra sergi salonuna geçilerek Paşalar kazı alanı tarihi ve alanda bulunan kemikler ve dişler hakkında bilgi verildi. Çıkarılan bulguların yıkama ve eleme yöntemiyle en küçük parçasına kadar değerlendirilip numaralandığı ve bilim dünyasına tanıtıldığı anlatıldı. Bahçede Kazı alanına geçilerek öğrencilerin yaptığı kazılar gözlemlendi.
Kazı başkanı Profesör Berna Alpagut da daha sonra TEMA Gönüllüsü öğretmenlere katılarak hoş geldiniz dedi. Kazı başkanı Profesör Berna Alpagut sohbetinde: “1984 yılında başladığımız çalışmalar günümüze kadar devam ediyor. Adeta iğneyle kuyu kazıyoruz. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin de kazı alanını ziyaret ederek tarih ve kültür alanında bilgilerinin artması gerektiğini düşünüyoruz.” Dedi. Sohbetin devamında burada çıkan bulgularda endemik tür olarak Paşalar Filinin bilim literatürüne geçtiği anlatıldı.
TEMA faaliyetleri ile ilgili olarak kazı başkanı Profesör Berna Alpagut: “TEMA Vakfı ile bahçemizde kuruyan fidanların yerine fidan dikim etkinliği yapabiliriz. Öğrencilerimize doğa tarihi hakkında proje geliştirebiliriz.” dedi.
TEMA gönüllü öğretmenleri ve Mustafakemalpaşa Sorumlusu Rasim Balaban, kazı başkanı Profesör Berna Alpagut, Uzman Antropolog Gülşah Güler ve öğrencilere teşekkür ederek ziyaret sonlandırıldı.
http://www.dostmedya.com/haber/1908797663.jpg http://www.dostmedya.com/haber/231739382.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 12.09.2018 Saat: 12:13 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber