Ana Sayfa Genel 12 Eylül 2018 4 Görüntüleme

Mustafakemalpaşa’da keyifli uçuş

Mustafakemalpaşa’nın doğal güzellikleri ve alternatif sporlara yönelik potansiyelinin tanıtılması hedefiyle 8-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen festivale, Türkiye’nin birçok kentinden 150 sporcu katıldı.
İlk gün serbest uçuşlara sahne olan etkinlikte elverişli hava akımlarına sahip olan 420 metre yükseklikteki Erkızı Tepesi’nden arka arkaya havalanan onlarca paraşüt gökyüzünü renklendirirken sporcuların akrobatik uçuşları ilgiyle izlendi.
Üçbeyli Mahallesi’nde özel olarak hazırlanan alana iniş yapan paraşütçülere Mustafakemalpaşa Amatör Telsiz Cemiyeti’nin (TRAC) iletişim desteğinde bulundu.

Doğa sporu imkânı

Yamaç paraşütüyle yolcu olarak uçmak isteyenlerin bu yılda tandem uçuş heyecanı yaşadığı festivalin açılışına katılan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sporculara başarılar diledi.
Mustafakemalpaşa’nın tabiat alanlarının alternatif sporlara meraklı olanlar için büyük bir fırsat sunduğunu belirten Başkan Kurtulan; “ Bizlerde bu imkânı 9 yıldır yamaç paraşütü uçuşlarıyla değerlendiriyoruz. Spor ve doğanın iç içe olduğu bu festivalle Mustafakemalpaşa’nın güzelliklerini misafirlerimize tanıtmaya ve paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm sporcularımıza keyifli ve kazasız bir uçuş diliyorum ” dedi.
Festival süresince 1500 kalkış gerçekleştiren sporcular, festival kapsamında Suuçtu Şelalesi ve Tümbüldek Kaplıcaları gibi Mustafakemalpaşa’nın doğal güzelliklerini ziyaret etti.
http://www.dostmedya.com/haber/441753736.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1253239782.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/416347654.jpg

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir