Ana Sayfa Genel 13 Eylül 2018 5 Görüntüleme

İlçede Şarbon Vakası Yok

“İLÇEDE ŞARBON VAKASI YOK”
Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, İlçe Tarım Müdürü ve İlçe Sağlık Müdürüyle birlikte bir açıklama yaparak, ilçede Şarbon vakası iddialarının asılsız olduğunu belirtti.
Mustafa Masatlı basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İlçede Şarbon vakası bulunmadığını belirterek şu açıklamalarda bulundu.
‘İlçemizde kayıtlı 45 bin civarında büyükbaş ve 75 bin civarında da küçükbaş hayvan bulunmaktadır ve ilçede yaşayan insanların bir bölümü geçimini hayvancılıktan sağlamaktadır. Ortaya atılan bu iddialar, sadece ilçede hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşlarımızı değil bu işle uğraşan, ticaretini yapan her kesime zarar vermektedir. İddialar tamamen asılsızdır. Birinci ağızdan söylüyoruz ki; İlçemizde şarbon vakası yoktur. İlçemizde şarbondan ölen hayvan yoktur. Herhangi bir sağlık kuruluşuna başvuru da bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızdan herhangi bir şey saklamamız söz konusu dahi değildir. Samsun’un Tepecik ilçesinde olduğu söylenen ve asılsız çıkan iddialar, sosyal medya yoluyla yayılmış, bu iddialar İlçemizin Tepecik mahallesinde ortaya çıkmış gibi çarpıtılmıştır. Vatandaşlarımız, üreticilerimiz, tüketicilerimiz, süt ve süt ürünleriyle ilgili ticaret yapan insanlarımız müsterih olsunlar, ilçemizde Şarbon vakası yoktur.’ Dedi.
 

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir