TÜGVA sergisine tam not Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

TÜGVA sergisine tam not

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Türkiye Gençlik Vakfı Temsilciliği (TÜGVA) tarafından izlenime açılan ebru sergisini ziyaret etti.

45 eserin yer aldığı ‘Gelenekten Geleceğe Ebru Sergi’ni TÜGVA Temsilcisi İbrahim Çetin ile birlikte gezen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, geleneksel sanatlara sahip çıkılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. ‘Gençliğe hizmet geleceğe hizmet’ Kursiyerlerle sohbet eden Başkan Sadi Kurtulan, gençliğe hitap eden faaliyetleri her zaman desteklediklerini söylerken: “ TÜGVA Temsilciğinin şu anda hizmet verdiği bina, bir kurumun bir STK ile ne kadar güzel işler yapabileceğinin bir örneğidir. Buraları yapmak kadar amacına uygun kullanmakta önemlidir. Bugün her birini rahmetle andığımız hayırseverlerin gençlik için vakfettiği bu bina, yine gençlerin gelişimi için kullanılıyor. Dünün insanları yoklukla imtihan oldular, bugün ise gençlerimiz varlıkla imtihan olacaklar. Bu imkânlar içerisinde gençlerimizden daha iyi işler beklemekteyiz. Okullarda aldığımız diplomalar bir yana milli ve manevi donanımızı arttıracak çalışmaların her zaman içinde olmalıyız. Kültürümüzün birikimini sanatsal çalışmalarla geleceğe aktarabilirsek başarılı oluruz. Gençlerimiz, bu ülkenin değerlerini öğrenerek ebru, hat gibi güzel sanatlardan birini hayatına yerleştirirse geleceğe iz bırakır. TÜGVA’nın bu yönde atacağı her adıma desteğimiz sürecek. Bu ilk sergiyle heyecanlarını bizlerle paylaşan kursiyerlerimizi kutluyorum” dedi. ‘TÜGVA büyüyor’ TÜGVA Mustafakemalpaşa Temsilcisi İbrahim Çetin ise serginin, ebru sanatı eğitmeni Gülten Kanburoğlu önderliğinde ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan 20 kursiyerin çalışmalarıyla hazırlandığını belirtti.
Başkan Sadi Kurtulan’a ilgisinden dolayı teşekkür eden Çetin; “ Her gün farklı bir faaliyetle hızla büyüyoruz. ‘Ulaşacağımız Bir Genç Daha Var’ diyerek çıktığımız bu yolda, ebru kurslarından matematik derslerine, kitap ve şiir tahlillerinden seminer ve konferanslara kadar birçok sportif ve eğitim etkinliğini gençlerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi. http://www.dostmedya.com/haber/862188497.jpg http://www.dostmedya.com/haber/1759926293.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 18.09.2018 Saat: 11:31 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber