Ana Sayfa Genel 18 Eylül 2018 3 Görüntüleme

Dolmuşların Bitmeyen Çilesi

İlçede 10 yıldır faaliyet gösteren taksi dolmuşların çalışması 2016 yılından itibaren kesintiye uğramış ve Taksi Dolmuşlar bir mahkeme kararıyla çalışmaya başlayıp, bir mahkeme kararıyla çalışmaları tekrar durdurularak, 2017 yılında kesinlikle çalışamayacakları belirtilmişti. 2016 yılından beri kah çalışarak, kah çalışmayarak hizmet vermeye çalışan taksi dolmuşlar için vatandaşlarda Belediyeyi protesto mitingleri düzenlemişlerdi.
Bir yıl aradan sonra Pazartesi günü itibariyle hepsi sıfır Reno clio araçlarla dolmuşlar yeniden çalışmaya başladı. Dolmuşların tekrar çalışmasına sevinen vatandaşlar, taksi dolmuş güzergahlarında Hastane ve Terminal olmamasına tepki gösterip, taksi dolmuşların hastane ve terminal güzergahında da çalışmasını isteyen serzenişlerde bulunmuştu.
Birgün boyunca çalışan Taksi Dolmuşlar halk tarafından tekrar rağbet görünce, Salı günü itibariyle faaliyetlerine son verildi.
Son 3 yıldır, bir çalışıp bir çalışmayıp, halkı ve taksi dolmuşların mağduriyet yaşamasına sebep olan olaylar zinciri, bugün kü faaliyet sonlanmasıyla trajik komik bir görüntü halini aldı.
Vatandaşlar ‘Devletimiz bizimle dalga geçiyor, dolmuşlarımız bir gün çalışıyor, ertesi gün faaliyetlerinden men ediliyor. Cumhurbaşkanımız bu olaya el atsın. Yaşananlar artık kabak tadı verdi’ şeklinde konuştular.
http://www.dostmedya.com/haber/1573643317.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/391968917.jpg

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir