TEMA Vakfı Kültür Gezileri Devam Ediyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

TEMA Vakfı Kültür Gezileri Devam Ediyor

Tema Vakfı Gönüllüleri Yalova Kültür - Doğa Gezisini Ve Hayrettin Karaca (Toprak Dede) Ziyaretini Gerçekleştirdi

Mustafakemalpaşa TEMA Vakfı Sorumlusu Rasim Balaban ve TEMA gönüllüleri gezilerine ilk önce Ulu Önderimiz Mustafakemalpaşa Atatürk’ümüzün Yürüyen Köşkü’nü ziyaret ederek başladı. Ziyaret sırasında tüm TEMA Gönüllüleri duygulu anlar yaşadı.
Mustafakemalpaşa TEMA Gönüllüleri, tema vakfının kurucusu Toprak Dede Hayrettin Karaca’yı Yalova Arboretum Müzesi’ndeki evinde ziyaret etti. Hayrettin Karaca Mustafakemalpaşa TEMA Gönüllülerinin ziyaretinden çok mutlu olduğunu ifade ederek, “TEMA ‘nın kurucuları sizlersiniz,”dedi. İletişim, etkileşim, paylaşımın önemini belirtti. 7000 çeşit ağaç ve bitki bulunan Arboretum Müzesi, Mustafakemalpaşa TEMA gönüllüleri tarafından ilgi ile gezildi.
Geçmiş kültürümüzü yansıtan Subaşı Göç Müzesi ziyaretinde, sergilenen fotoğraflar, çeyiz sandıkları, materyaller Yalova Subaşı Sözlü Tarih Grubu yöneticisi Zeki Gürsu’nun anlatımıyla daha da etkileyici olmuş ve Mustafakemalpaşa TEMA gönüllüler grubunu o yıllara götürmüştür.
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sayın Sadi Kurtulan, Subaşı Göç Müzesinin kurulmasında ve yaşatılmasında emeği geçen Erdemir Fidan’ın eşi Nurper hanımefendiye ve Subaşı Belediye Başkanına verilmek üzere gönderdiği Mustafakemalpaşa ile ilgili kitap ve hediyeler ilgililere teslim edildi.
Gezinin bir bölümünde TEMA gönüllüleri gezi grubuna rehberlik eden, Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan ve eşi Nermin Tezcan ile birlikte İbrahim Müteferrika Kâğıt Müzesi ziyaret edildi. Osmanlı Devletinden günümüze kadar olan kâğıt çeşitleri ve ilk sözlüklerin bulunduğu tarihi kâğıtlar TEMA Gönüllülerinin ilgisini çekti. Mustafakemalpaşa TEMA Gönüllüleri tarafından kâğıt yapımı uygulandı.
TEMA Vakfı sorumlusu Rasim Balaban, gezi boyunca rehberlik eden TEMA İl temsilcisi Faruk Tezcan ve eşi Nermin Tezcan’a, Subaşı Sözlü Tarih Grubu yöneticisi Zeki Gürsu’ya teşekkür etti.
Mustafakemalpaşa TEMA Gönüllüleri gezilerini, Cumhuriyet dönemi mimarisinin ilk dönem yapılarından olan Termal Atatürk Köşkü ziyaret edilerek tamamladılar.
http://www.dostmedya.com/haber/59179660.jpg http://www.dostmedya.com/haber/729692453.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 27.09.2018 Saat: 11:20 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


radyo dinle mustafakemalpaşa haber