Ana Sayfa Genel 4 Ekim 2018 11:20

Emzirme Haftası Etkinlikleri Sürüyor

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinin, Sağlık Bakanlığı tarafından, Aile Dostu Hastane Ünvanını almasının ardından daha da anlamlı hale gelen, Emzirme Haftası Etkinliklerine 1 Ekim Pazartesi günü Adnan Menderes Meydanında start verildi.
Halkın bilinçlendirilmesi ve anne sütünün faydalarının vatandaşlara anlatılması için bilgilendirici broşürlerin dağıtıldığı etkinliğe, Salı günü Kaymakamlık Toplantı salonunda gerçekleştirilen sağlık çalışanlarına yönelik seminerle devam edildi.
Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, İlçe Sağlık Müdürü Fehime Esra Asutay, Hastane Başhekimi Doc.Dr. Hüseyin Altuğ Çakmak, birim amirleri ve sağlık çalışanları katıldı.
Sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak amacı ile gerçekleştirilen seminerde;
Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak, Sağlık Bakanlığınca 1991 yılından beri UNICEF önerileriyle “Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları” programı yürütüldüğü, Bursa İl genelinde sürdürülmekte olan “Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları”programında; tüm doğan bebeklerin doğumdan sonra hemen emzirilmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi, 6. aydan sonra ek besinlere başlamasının yanı sıra emzirmenin 2 yıl ve üzerine kadar devam ettirilmesinin ülke politikası olduğu belirtildi. Bebek ölüm oranlarını en aza indirgemek için anne sütünün önemi, bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslenmelerinin sağlanması vurgulandı. Yapılan konuşmaların ardından, İşitme Engelliler için hazırlanan kısa film ve sağlık çalışanlarına yönelik sunumlar gerçekleştirildi.
Etkinliklerin hafta boyunca devam edeceği belirtildi.
http://www.dostmedya.com/haber/513348397.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1710432677.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/1706203875.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/89984660.jpg

http://www.dostmedya.com/haber/452189445.jpg

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir