Güney Marmara’nın en büyük hayvan pazarı açılıyor Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Güney Marmara’nın en büyük hayvan pazarı açılıyor

Güney Marmara’nın en büyük hayvan pazarı açılıyor

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından kırsal kesimin desteklenmesi ve hayvan potansiyelinin hem üretim hem de ticari anlamda arttırılması amacıyla projelendirilen Güney Marmara’nın en büyük Canlı Hayvan Pazarı, açılış için gün sayıyor.
5 milyon TL’lik bir yatırımla Yalıntaş Mahallesi’nde hayata geçirilen 2.250 adet hayvan kapasitesine sahip yani pazar, 20 Ekim Cumartesi günü saat 11.00’da ödüllü yarışmaların yapılacağı bir törenle faaliyete başlayacak.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Türkiye’nin hayvancılık sektöründe ‘kendi kendine yeten ülke’ konumuna yükselmek için bugüne kadar üretime dayanan birçok projeyi hayata geçirdiğini söylerken, yeni hayvan pazarının yalnız Mustafakemalpaşa’ya değil bölgeye hizmet verecek şekilde planlandığını belirtti. ‘Sağlık, güvenlik, ulaşım’ Güney Marmara’nın en hareketli hayvan ticaret pazarına sahip olduklarını kaydeden Başkan Sadi Kurtulan, sıhhi, güvenli ve ulaşımı kolay bir şekilde alıcı ve satıcılara rahat bir ortamda alış veriş imkânı sunacak pazar alanında saman ve yonca satış birimlerinin de yer alacağını dile getirdi.
Başkan Kurtulan; “ Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin hayvancılık konusuna verdiği önem, sektör ve kamu arasında güçlü bir uyumluluk sağlarken, yerli üretimi teşvik eden girişim ve desteklemeler son yıllarda hayvancılık sektörünün ivme kazanmasına öncülük etti. Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak bu hedefler ışığında kırsal kesimin desteklenmesi ve 100 bini aşan hayvan potansiyelinin arttırılması için yeni bir hayvan pazarı yatırımı kararı aldık. Mustafakemalpaşa'nın hayvancılık ve et potansiyelinin son dönemde çeşitli firmalar tarafından fark edilmesi, üretim ve istihdama dönük et entegre tesisi yatırımlarının artması da bu projeyi gerçekleştirmemizin bir başka nedeni oldu. Yatırım öncesi sektör temsilcilerinden pazarın gelişimi ve hizmeti ile ilgili önerilerini dinledik. Mevcut hayvan pazarının hem görüntüsü hem de işlevselliği bakımından yetersiz kalması sebebiyle birçok şehirden hayvan ticareti için Mustafakemalpaşa’ya gelen tüccarlarımızın daha sıhhi ve güvenlikli bir ortamda katma değer yaratması ve ulaşım yükünün rahatlaması için Yalıntaş Mahallesi’ni merkez seçtik. Hayvancılarımıza ve tüccarlarınıza daha kullanışlı bir tesis sunmak için projemizi hazırlayarak Hazine’den yer tahsisi yaptık. Bugün, birçok şehrin dahi sahip olmadığı Yeni Hayvan Pazarı’nı uzun yıllar ihtiyacı karşılayacak fiziki şartlarda ve büyüklükte olacak şekilde Mustafakemalpaşa’ya kazandırmış bulunuyoruz” dedi. ‘5 milyon TL’lik dev yatırım’ Toplam alanı 30 bin m2 olan tesisin 6,5 dönüm kapalı alan üzerinde kurulduğunu ifade eden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan; “ Yeni hayvan pazarımız 80 padok içinde 750 büyükbaş ve 96 padok içinde 1.500 küçükbaş kapasiteli olarak hizmet verecek. Ayrıca saman ve yonca satış birimleriyle de çiftçi ve tüccarların ihtiyacı karşılanacak. Yol ve çevre düzenlemesi yaparak yaklaşık 250 araçlık otopark alanı oluşturduğumuz bölgeye ulaşım çok rahat bir şekilde sağlanacak. Pazar yerine gelen araçlar, dezenfekte sisteminden geçerek içeri alınacak. Yalıntaş’ın yerel ekonomisinin de hareketlilik kazanacağı pazar bölgesine ileriki süreçte yerel ürünlerin satışının yapılabileceği büfeler yerleştirmeyi de planlıyoruz. 5 milyon TL’lik bir yatırımla bölgemizin hizmetine sunduğumuz Yeni Hayvan Pazarı, alıcı ve satıcıya daha da yakınlaştırarak, ticareti olumlu yönde etkileyecektir. Kalitenin en iyi şartlarla değerlendirileceği işletmemizin Mustafakemalpaşa’mıza, Bursa’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı açılışımıza davet ediyorum” dedi.
20-21 Ekim tarihlerinde yapılacak açılış kapsamındaki etkinlikler; koyun, koç, büyükbaş, manda ve köpek yarışmalarına da ev sahipliği yapacak.

http://www.dostmedya.com/haber/177889909.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 18.10.2018 Saat: 12:26 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG