”MADENLERİMİZİ TANIYALIM” Konusunu Madenlerde Öğrendiler Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

”MADENLERİMİZİ TANIYALIM” Konusunu Madenlerde Öğrendiler

Yunus Emre İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, sosyal Bilgiler dersindeki “Madenlerimiz “konusunu sahasına giderek alanında uzman kişilerden öğrendiler.

Yunus Emre İlkokulu 4. Sınıf Öğretmenlerinden, Bekir TAŞKIN, Berrin ARSLAN. Fuat AYDIN,
Mahmut ÖZDEMİR, Muhildin ARIKAN, Mücahit ERGİN, Rasim BALABAN, okul müdürü Mustafa BULUT, Müdür yardımcısı Fatih SEVİM ve öğrenciler iki gün süren bir gezi programı ile madenleri yerince incelediler.
Gezide ilk olarak Kösehorozu su değirmeninde tam buğday ununun nasıl meydana geldiğini öğrendiler . Daha sonra sırasıyla mermerlerin sergilendiği Devecikonağı Taş Mektep, mermer ocağından çıkan parçaların işlendiği Topkara Mermer Fabrikası, 330 metre yer altından kömür çıkarılan Bükköy Kömür İşletmesi ve son olarak Kestelek Bor Maden İşletmesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldılar.
Öğlen yemeklerini Kestelek Bor İşletmesinde yiyen öğrenciler okul dışında ders konusunu işlemenin mutluluğu içinde okuluna döndüler.
Geziyi değerlendiren Okul Müdürü Mustafa BULUT, Yunus Emre İlkokulu olarak öğrencilerimizi mekanlarında karşılayıp ağırlayan işletmeleri hakkında bilgi veren Kösehoroz su değirmeni sahibine, Mermer Organize Sanayi Müdürlüğüne, Topkara ve Çiftyıldız Mermer yetkililerine, Bükköy Kömür İşletmesi yetkililerine ve Bor Maden İşletmesi amir ve çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ederiz dedi.
http://www.dostmedya.com/haber/477466612.jpg http://www.dostmedya.com/haber/213378798.jpg http://www.dostmedya.com/haber/83120485.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 22.10.2018 Saat: 11:45 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG