Muhtarlık binalarına atık pil kutusu Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Muhtarlık binalarına atık pil kutusu

Mustafakemalpaşa Belediyesi, kontrolsüz bir şekilde alıcı ortama atıldığında kimyasallar nedeniyle büyük olumsuzluklara neden olan atık pillerin bertaraf edilmesi için mahalle muhtarlıklarına atık pil toplama kutusu yerleştirdi.

Bitkisel yağların toplanmasından cam şişe ve ambalaj kutularının kaynağında ayrıştırılması gibi hem doğal kaynakları korumak hem de ekonomiye katkıda bulunmak amacıyla bugüne kadar birçok geri dönüşüm çalışmasına öncülük eden Mustafakemalpaşa Belediyesi, şimdi de atık pilleri toplama uygulamasını yaygınlaştırıyor.
Daha önceki yıllarda okullara ve kurumlara verilen atık pil toplama kutuları bu kez mahalle muhtarlarına dağıtıldı.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün yürüttüğü proje kapsamında merkez ve kırsal mahalle muhtarına atık pil kutularını teslim etti. 'Geri dönüşüme destek olalım' Kararlı bir şekilde yürütülen geri dönüşüm çalışmalarının farkındalık oluşturduğunu belirten Başkan Sadi Kurtulan, vatandaşlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
Atık pillerin mahallelerde ayrı toplanmasının önemine dikkat çeken Başkan Kurtulan; " Çevre koruma bilincinin arttırılması amacıyla 2008 yılından beri Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile birlikte yürüttüğümüz Atık Pil Toplama Projesi her geçen gün karşılığını buluyor. Önceki yıllarda atık piller, kamu kuruluşları, okullar, halk eğitim merkezi ve süpermarketlerde bulunan noktalarda toplanırken şimdi bu uygulamayı tüm mahallelerimize yayıyoruz. Vatandaşımızın bu noktalara ulaşımını daha kolaylaştırıyoruz. Bu amaçla 131 mahallemizin muhtarlık binalarına bu kutuları yerleştiriyoruz. Her muhtarımıza bir adet toplama kutusu verdik. Biriken atık piller periyodik aralıklarla ekiplerimizce alınarak TAP Derneği'ne teslim edilecek. Bu konuda başta vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın desteğini bekliyoruz " dedi.
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, üç yıl içinde bin kiloya yakın atık pil toplandığını dile getirerek, geri dönüşüm uygulamalarının sağlıklı bir şekilde süreceğini kaydetti.


 
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 23.10.2018 Saat: 12:56 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG