ARDF Turkey 2018 Mustafakemalpaşa’da Gerçekleştirilecek Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

ARDF Turkey 2018 Mustafakemalpaşa’da Gerçekleştirilecek

Telsiz Amatörlerinin Tilki Avı adını verdikleri organizasyon, bu sene Suuçtu’da düzenlenecek

Yarışmayla ilgili Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Mustafakemalpaşa Şubesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi.
Amatör Radyo Yön Bulma (ARDF) yada radyo amatörleri arasındaki popüler adı ile TİLKİ AVI (FOX HUNTİNG) sınırları önceden belirlenmiş ormanlık ve engebeli arazi içinde önceden saklanmış ve belirli mors mesajlarını belirli zaman aralıkları içinde yapan radyo vericilerinin yayın yapması ve avcıların radyo alıcısı, harita ve pusula kullanarak, bu vericileri bulma yarışmasıdır.
TRAC Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyetinin 1966 yılında yayınlanan dergilerinde yazdığına göre o yıllarda 3222 sayılı kanunun da etkisiyle, 1 adet sinyal jeneratörü kullanılarak TRAC Tarsus şubesi üyelerince bir tilki avı düzenlenmiş olup daha sonraki yıllarda başka bir faaliyet bilinmemektedir. ORYENTİRİNG sporuna da çok benzeyen bu faaliyette 1/10000 ölçekli harita ve pusula ile birlikte vericinin frekansına göre el ile taşınabilir alıcılar ve yönlü antenler kullanılmakta olup, sporcuların harita, pusula kullanma becerileri ve kondisyonları başarılarını etkilemektedir. Ülkemizde bilinmeyen bu spor dalı dünyada oldukça yaygın olarak yapılmaktadır. 2017 yılında Mustafakemalpaşa şubemizin Bulgaristan’da düzenlenen ARDF yarışmasına katılımından sonra 2018 yılında Türkiye’de yapılma kararı alınmıştır.
Radyo amatörlüğünü, sporculuğu ve yön bulma becerisini geliştiren bu aktivitenin yurdumuzda da yapılması ve tanıtımı için 03-04 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan etkinliğe komşu ülke Bulgarista’dan (LZ) gelecek BFRA ARDF menajeri LZ1RT Rusko RUSEV ve ekibi ARDF yarışması için bizlere yardımcı olacaklardır. Ayrıca 30 Ekim 2018 tarihinde istanbul5days (www.istanbul5days.com)organizasyonunda sunum ve basın açıklaması ardından kısa bir demo çalışması yapılarak ARDF TURKEY 2018 tanıtımı yapılacaktır. Katılmak isteyen radyo amatörlerine duyurulur. Uluslararası katılımın gerçekleşeceği ve ülkemizde ilk defa düzenlenecek olan organizasyonda birlikte olmak dileğiyle.
ARDF TURKEY 2018 Tilki Avı yarışması 3 - 4 Kasım 2018
Kayıt için; ardfturkey@gmail.com
TA3CE Hüseyin TANKIZ 0532 632 40 13,
TA3SG Gökhan SUNAR 0532 613 8533, nolu telefonlardan kayıt yaptırabilirsiniz. http://www.dostmedya.com/haber/629300987.jpg http://www.dostmedya.com/haber/2046392152.jpg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 29.10.2018 Saat: 11:22 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG