Ulu Önder Saygıyla Anıldı Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Ulu Önder Saygıyla Anıldı

İstiklal Mücadelesinin baş kahramanı ve Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 80’inci yıl dönümünde, ilçede düzenlenen törenlerle saygıyla anıldı.

Resmi anma töreni İlçenin Heykel Meydanındaki Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi. Törene, ilçede görev yapan protokol üyelerinin tamamı eksiksiz katılırken, Askeri erkanın yanı sıra, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de törende yerini aldı. İlçenin çeşitli okullardan gelen öğrenciler de Atatürk heykelinin etrafını sardı. Büyük Önderin vefat saati olan 09.05’te ilçenin büyük bölümü sirenlerle yankılandı. Yolda yürüyen vatandaşlar ve araçlar durdu. Sürücüler araçlarından inerek Ata’ya saygı duruşunda bulundu. 1 dakika boyunca çalan siren sesleri ile ilçe halkı, Ulu Önder’in aramızdan ayrılışına göz yaşı döktü.
HAYAT 1 DAKİKA DURDU
Diğer yandan bölgede ve OSB bölgesinde faaliyet gösteren fabrikaların da sirenlerini çaldığı, fabrika işçilerinin de Ata’ya saygı duruşunda bulunduğu ve 1 dakika boyunca üretimlerin yapılmadığı öğrenildi. Okullar ise kendi anma törenlerini düzenledi. Tüm okullarda öğretmen, öğrenci ve veliler, Ulu Önder için saygı duruşunda bulundu. Ulu Önder ile ilgili şiir ve kompozisyonlar okundu. Günün anlamına uygun sergiler açıldı. Ulusal yayın yapan Tek Rumeli Televizyonu da, Ulu Öderi bu yıl, Türkiye’de tek olan ve özel bir ismi bulunan ilçemizde canlı yayınlarla andı. http://www.dostmedya.com/haber/1424664012.jpeg http://www.dostmedya.com/haber/1877207964.jpeg
Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 13.11.2018 Saat: 10:41 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG