Kültür Sanat Günleri Etkinlikleri Gerçekleştirildi Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Kültür Sanat Günleri Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Sedat Karan Anadolu Lisesi , 2017 – 2018 Eğitim öğretim yılında “ 1. Kültür – Sanat Günleri ” adı altında başlattığı “ Sosyal ve Kültürel Faaliyetler” kapsamındaki etkinliklerine 2018 – 2019 Eğitim öğretim yılında da devam ediyor .

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Kültür – Sanat Günleri , “ Sanat Söyleşileri ” başlığı ile “ Bir Medeniyet Çizgisi : Hat Sanatı ve Hat Eserleri Sergisi” konulu konferans ve sergi etkinlikleriyle başladı. Sedat Karan Anadolu Lisesi “ Medeniyet ve Düşünce Kulübü ” öncülüğünde okul öğrencilerine yönelik olarak Türkiye’nin tanınmış hat sanatçılarından “ Hattat Mahmut ŞAHİN” in konuşmacı olarak katıldığı etkinlik 23 Kasım 2018 Cuma günü saat 14:30 da okul konferans salonunda düzenlendi. Öğrencilerin sanat’a , sanatçıya karşı ilgi ve duyarlılıklarının arttırılması , kabiliyeti ve yeteneği olanlara ışık tutması amacıyla gerçekleştirilen programa Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE , okul müdürleri , öğretmenler ve özellikle “ Sanat ” alanına merak ve ilgi duyan öğrenciler katıldılar.Konferans öncesinde ve devam ederken Hattat Mahmut ŞAHİN’in kendi eserlerinden oluşan “Hat Eserleri Sergisi” öğretmen ve öğrenciler tarafından gezildi. Konferansın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE söz alarak , kaybolmaya yüz tutmuş Türk – İslam sanat dallarından biri olan Hüsn-i Hat konusunda konuşmacı olarak programa katılan “ Hattat Mahmut ŞAHİN ” e katılımlarından dolayı teşekkür etti.Ayrıca etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen okul idaresini , Medeniyet ve Düşünce Kulübü öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti . Program hediye ve çiçek takdimlerinin ardından sona erdi.Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 27.11.2018 Saat: 11:08 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG