Ana Sayfa Genel 30 Kasım 2018 6 Görüntüleme

Hükümet Konağında Sıfır Atık Projesi Uygulanmaya Başladı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Saygıdeğer Eşleri Emine ERDOĞAN Hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkları kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, 26.09.2017 tarihinde Sıfır Atık Projesinin açılışı ile Türkiye’de uygulanmasının temeli atılmış olup 2018 tarihi itibarıyla ilimizdeki tüm kamu kurumlarında, uygulamaya geçirilmesi gerekmektedir.
“Sıfır Atık”, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atığın miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir.
Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı Hükümet Konağında hizmet veren 12 Kamu Kuruluşunun Kâğıt-Plastik-Cam- Metal ve Atık pil ayırım kutuları temin edilerek hem personelin hem de vatandaşların kolayca ulaşabileceği şekilde binamızın katlarına yerleştirilmiştir. Vatandaşlarımız ve kamu personelimiz de proje ve yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirilmiştir. 27 Kasım 2018 tarihi itibariyle Mustafakemalpaşa Hükümet Konağında Sıfır Atık Projesi uygulamaya konulmuştur.

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir