Dünya Engelliler Günü Kutlandı Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Dünya Engelliler Günü Kutlandı

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı Elele Engelsiz Hayat Projesi Kapsamında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı.

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı tarafından 2015 yılından beri uygulanan ‘Elele Engelsiz Hayat’ Projesi 2018/2019 yılında da uygulanmaya devam etmektedir. Bu projemiz ile İlçemizde yaşayan engelli bireylerin ve İlçemiz içerisinde bulunan İbn-i Sina Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin sosyal statü sahibi olması, topluma tam katılımı, tüketici olmaktan çıkıp üretken olmaları ve bu durumun topluma benimsetilmesi, kendilerini yeterli ve özgüveni yüksek bir birey olarak hissetmelerini sağlayarak engelli bireylerin toplumsal entegrasyonunun güçlendirilmesine katkı da bulunmak amaçlamaktadır. Kalbinizde Engel Yoksa Tüm Engelleri Aşabilirsiniz sloganıyla düzenlediğimiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programının başlangıcında konuşan İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI; Herkesin bir engelli adayı olduğunu, yarınların başımıza neler getireceğinin bilinmediğini. Engelli bireylerin her zaman destekçisi olunması gerektiğini belirterek engelli bireylerimizin sosyal hayata entegre olmaları için 2015 yılından beri Elele Engelsiz Hayat projelerinin uygulandığını. Bu projeler kapsamında gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile toplum da engelli bireylere yönelik önyargının kırılması, toplumla iç içe olarak engelli bireylerin tanınması ve kaynaşmasının sağlandığını, toplumun tüm kesimlerinde farkındalık ve duyarlılığın oluşturulduğunu Devletimizin kurmuş olduğu sosyal sistemin tüm engellileri ve dezavantajlı grupları kapsadığını ve her tür ihtiyaçlarını karşıladığını, sosyal sitemizin tüm dünyaya örnek olduğunu belirtti. Ülkemizde yaşayan her insanın engelli olma ve engelli bir bireyle yaşama ihtimali olduğunu ifade ederek Tüm Engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Konuşmanın ardından; İbn-i Sina Özel Eğitim ve Merkezi Eğitim öğrencileri ABC Müzikli Dans gösterisi yaptılar. Dans gösterisinin ardından İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu Uygulama Evi tanıtım videosu izletildi. Daha sonra Küçük Köpek Yavruları Kısa Hikâyesi anlatıldı. Hikâyenin ardından Vermeyince Mabut, Neylesin Sultan Mahmut Tiyatro gösterimi yapıldı. Tiyatro gösterisinden sonra Dünya’da engelli ünlüler slayt gösterimi izletildi ve son olarak engelli öğrencilerimiz tarafından Ye Kürküm Ye tiyatro gösterisi sahnelendi. Tüm gösterilerin ardından engelli öğrencilerle birlikte sahneye çıkıldı ve şarkı söylenerek program sonlandırıldı. Programa İlçe Kaymakamı Mustafa MASATLI, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz GÜLTEKİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri, Veliler, Öğrenciler ve İlçe Halkı katıldı.Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 08.12.2018 Saat: 11:45 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG