‘‘Çocuklarımıza Türk Musikisini ve Enstrümanlarını Tanıtma’’ Projesi Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

‘‘Çocuklarımıza Türk Musikisini ve Enstrümanlarını Tanıtma’’ Projesi

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığınca “Çocuklarımıza Türk Musikisini ve Enstrümanlarını Tanıtma’’ Projesi Uygulanmaya Başladı.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa MASATLI’ nın verdiği bilgiye göre: Uygulamaya başladığımız projemiz ile; 1300 yıllık geçmişe sahip olan zengin bir alt yapısı olan Türk musikisinin ilk doğduğu dönemden günümüze kadar geçirdiği aşamaları, sahip olduğu formları, ninnilerimizi ve marşlarımızı hem tarihsel süreç içerisinde anlatıp hem de onların usta öğreticilerin icrasıyla sergileyerek çocuklarımıza Türk musikisinin nasıl bir kültür olduğunu aktarmak, Türk musikisini yaşatmak ve Türk musikisi enstrümanlarının tanıtılması amaçlanmıştır. Kendi tarihini, geçmişini, sanatını bilmeyen bir kişi, geleceğine yol alamaz prensibinden yola çıkarak hazırladığımız projemiz ile; çocuklar tarafından Türk musikisinin öğrenilmesinin sağlanması, çocuklarımıza Türk musikisinin nasıl bir kültür olduğunun aktarılması, Türk musikisinin yaşatılması, çocuklarımızın sosyo-kültürel açıdan gelişmelerinin sağlanması, çocukların Türk musikisi enstrümanlarını tanımalarının sağlanması başlıca hedeflerimizdir. Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı koordinasyonunda yapılan çalışmalar ile, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından iki görevli marifetiyle İlçemiz İlkokullarına giderek orada öğrencilerimize Türk musikisini anlatarak, çocuklarımıza uygun Türk musikisini öğretmektedirler. 30 İlkokula gidilmesi hedeflenen projemizde şuana kadar 14 ilkokula gidilmiş olup çalışmalar devam etmektedir. Böylelikle, Türk musikisi, gerek tarih bilgileri, gerek şarkıları ile yaşatılarak tekrar canlandırılmaya ve kültürler arası aktarılmaya çalışılmış olacaktır.Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 20.12.2018 Saat: 10:47 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG