HAGEL’den hayvancılık yatırımlarına tam not Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

HAGEL’den hayvancılık yatırımlarına tam not

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Bursa Hayvancılığı Geliştirme Birliği üyelerine (HAGEL), bölgede hayvancılık alanında hayata geçirilen yatırım ve projeler hakkında bilgiler verdi.

Hayvancılık ve et potansiyelinin son dönemde çeşitli firmalar tarafından fark edilerek üretim ve istihdama dönük yatırımların hızla arttığı Mustafakemalpaşa, Bursa HAGEL üyelerini ağırladı. Bursa’da hayvancılığın geliştirilmesi, üreticilerin bilgi ve becerilerinin arttırılması için faaliyetlerini sürdüren HAGEL, Mustafakemalpaşa’da kırsal kesimin desteklenmesi ve üretimin arttırılması amacıyla yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş ve Bursa ilçe belediye meclis üyelerinden oluşan HAGEL üyelerini yeni hayvan pazarı ile et entegre tesislerini gezdirerek bilgilendirdi. Güney Marmara’nın en büyük canlı hayvan pazarının bulunduğu Yalıntaş Mahallesi’ndeki 2.250 adet hayvan kapasiteli yatırımda incelemelerde bulunan HAGEL heyeti, Etçii, Birlik ve Barut et entegre tesislerini de gezdi. ‘Üretime dönük yatırımları çoğaltıyoruz’ Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşa’da hayvancılığın büyük bir gelişme içinde olduğunu, bu alanda yapılan yatırımlarla son yıllarda ticari hayatın hızla canlandığını belirtti. Hayvancılık ve tarımda katma değer sağlayan yatırımlara yeni kapılar açtıklarını kaydeden Başkan Kurtulan; “ 100 bini aşan bir hayvan potansiyelimiz var. Bunun değerlendirilmesi ve üreticinin kazanımlarının artması için çalışıyoruz. Belediye olarak yeni hayvan pazarımızı hizmete açtık, bunun yanı sıra bölgeye hitap edecek özel teşebbüs et entegre tesisleri de bir bir faaliyete başlıyor. Bütün tesislerimizde her şey kontrol altında, çevreye bir gram dahi kirlilik bırakılmıyor. Üretime değer katan bu tesisleri çoğaltmanın yolu birlik ve beraberlikten, üretici ve ihracatçının önünü açmaktan geçiyor” dedi. ‘Bize örnek oluyor’ Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş ise Mustafakemalpaşa’daki hayvancılık faaliyetlerinin Bursa’ya zenginlik katan girişimler olduğunu dile getirdi. Başkan Taş; “ Komşu ilçemizde yapılan bu yatırımlar bizlere de örnek oluyor. Hayvan pazarı oldukça modern ve kapasiteli bir tesis olmuş. Bunları hep birlikte değerlendireceğiz. Çiftçimizin, hayvan yetiştiricilerimizin üretimlerini arttırmak için el birliği ile çalışacağız” dedi. Bursa HAGEL heyeti ziyaret kapsamında, yenilenen yüzüyle misafirlerini ağırlayan Suuçtu Şelalesi ve Tabiat Parkı’nda da incelemelerde bulundu.Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 25.12.2018 Saat: 17:22 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG