Ana Sayfa Genel 7 Şubat 2019 68 Görüntüleme

Mehmet Kanar Seçim Startını verdi

Perşembe günü saat 13,30’da Muhtarlar için düzenlenen yemeğe, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kahraman, tüm muhtarlar ve Ak Parti İlçe Yönetimi tam kadro olarak katıldı.
Mustafakemalpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, kısa açılış konuşmasında ‘Hepiniz hoş geldiniz, bu bayrak yarışında, Mehmet Kanar Başkanımızdan aldığımız bayrağı 1,5 aydır biz taşıyoruz. Yarında başka bir arkadaşımıza devrederiz, önemli olan kişiler değil, kurumlar ve yapılan hizmetlerdir. Şimdi de Mehmet Kanar Başkanımızı Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı yapmak için bir yola çıktık, hepimize hayırlı olsun.’ Sözlerine yer vererek, kürsüye Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kahraman’ı davet etti.
Hüseyin Kahraman 15 yıldır muhtarlık yaptığını belirterek şunları söyledi. ‘Ben 15 yıldan beri muhtarlık, son 5 yıldır da, buradaki Muhtarlarımızın teveccühleriyle Muhtarlar Derneğinin Başkanlık görevini yürütüyorum. Muhtarlar, demokrasilerin en temel taşını oluştururlar, mahalleleri yada köyleri yönetmeye talip olurlar ve seçildiklerinde de; mahallelerine, köylerine hizmet gelsin diye çabalarlar. Her muhtar, kendi köyü ve mahallesi için çabalamakta haklıdır fakat, bu güne kadar hizmetler nedense, her köy ve mahalleye eşit dağıtılmamakta, sesi en fazla çıkana, yada ilçe yöneticilerine en yakın olana daha fazla hizmet götürülmektedir. Bu muhtar falanca partiden, şu muhtar bizim partiden diyerek, hizmet dağıtımı yapılmamalıdır. Muhtarlar demokratik olarak vatandaşlar tarafından seçilirler, demokrasiden bahseden herkesin bunu bilmesi gerekir, muhtarları zorla partili yapamazsınız. Her muhtara, hak ettiği hizmeti vermenizi talep ediyorum. Muhtarlarımıza da sesleniyorum, kendi meselelerimizi tartışırken, içeride olan olayları, bilmem partiye, bilmem belediyeye, bilmem nereye taşımak hainliktir. Hiç kimse size madalya takmaz. Söyleyeceğiniz bir şey varsa, karnınızdan konuşmayın, herkes herkesin yüzüne karşı konuşsun. İnsanlar konuşarak anlaşırlar, rahatsız olduğunuz konuları konuşmaktan çekinmeyin. Herkes, herkesi eleştirme hakkına sahiptir. Yeter ki bu eleştirinin dozu hakaret etmeye varmasın’ dedi.
Mustafakemalpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kahraman’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Ak Parti Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Kanar ise konuşmasında ‘2 ay önce Belediye Başkanlığı adaylığım için İlçe Başkanlığı görevimden burada istifa ederek ayrılmıştım. Şimdi de Ak Parti Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı olarak yine buradan sizlere sesleniyorum. İlçe Başkanlığından ayrıldım görevi çok değerli başka arkadaşlarıma devrettim ama hiçbir zaman yapılanları takibi bırakmadım. Hangi köyün yolu yapılıyor, hangi köyün altyapısı devam ediyor, hangi mahallenin neye ihtiyacı var hepsini biliyorum, biliyoruz. Allah izin verirde, Belediye Başkanlığına Seçilirsek, hep birlikte, nerede ne eksiklik varsa gidermeye çalışacağız. Ben kimseye vaadlerde bulunmuyorum, şunu yaparım, bunu yaparım diye süslü cümleler kurmuyorum. Nasip olursa yapacağız İnşallah diyorum. Fakat tek bir şeyi ısrarla söylüyorum. Mustafakemalpaşa ilçemizin yıllardır kanayan yarası alt yapısı ve asbestli borulardan geçen içme suyudur. İstatistiklere göre, alt yapı yapan belediye başkalarından %90 nı bir daha seçilememektedir. Bizim gayemiz, seçilmek değil, hizmet etmektir. Bu yüzden ben Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle alt yapıya gireceğim. Bir daha seçilmek önemli değil ama ben çocuklarımızın geleceği için, onlara sağlıklı su içereceğim, şehri güzel bir alt yapıya kavuşturup, atık sularımızın da sağlıklı bir şekilde doğaya kavuşmasını sağlayacağım. Bir hayalim daha var, garip fakir fukara vatandaşlarımızın tezgahtan düşen, yada tezgahtan atılan ıspanağı yerden toplayıp, evinde yemek yapmaya çalışması beni derinden yaralıyor. Garip gureba için bir barınak bir aşevi planlayıp, bizim dönemimizde hiç kimsenin aç yatmamasını sağlamayı amaçlıyorum.
Muhtarlar Derneği Başkanımız Hüseyin Kahraman’a konuşması için teşekkür ediyorum. Tabii ki tartışacağız, birbirimizi eleştireceğiz ve tabii ki eleştirinin dozunu ayarlamayı bileceğiz. Kimseye hakaret etmeden, insanca tartışacağız. Hüseyin Başkanımız kimse karnından konuşmasın dedi. Biliyorsunuz Kent Konseyleri var ve Kent Konseyinin başı da mülki amirdir. Bazen Mülki Amir karşısında konuşmaya çekinenler, daha sonra sağda solda konuşabiliyorlar. İşte biz herkes rahatça konuşabilsin diye Şehir Meclisleri kuracağız. Şehir meclislerinde sivil toplum kuruluşlarından tutun, siyasi parti temsilcilerine kadar herkes olacak ve herkes önerisini ve eleştirisini orada dile getirebilecek. Kimse konuşmaktan çekinmeyecek. Buraya kadar gelip, bu davetimize katıldığınız için teşekkür ediyorum.’ Dedi.
Zaman zaman alkışlarla kesilen konuşmaların ardından Ak Parti İlçe Yönetiminin Muhtarlara verdiği yemek sona erdi.

Haber-Foto: Kubilay Güngen

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir