Ana Sayfa Genel 9 Şubat 2019 68 Görüntüleme

Kültür insanı Ahmet Tüzün’e vefa

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin düzenlediği ‘Ahmet Tüzün’le Gönül Dostları Buluşması’, büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, Gökkuşağı Vurgunları-Pusat adlı romanını tanıtan Ahmet Tüzün, Türkiye’yi 12 Eylül darbesine sürükleyen yılları anlattı.
Tüzün söyleşide; “ Biz Türk gençliği olarak, bayrağımız ve vatanımız için her türlü fedakârlığı yaptık. Gerek 12 Eylül darbesi ve gerekse 15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkemizi karanlığa mahkûm etmek için yapıldı. Ama Allah’ın izniyle darbeler ve darbeciler Türkiye’de hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Kendimizden başlayarak daha güçlü bir ahlaki duruşla emperyal güçlere karşı durabiliriz. Bu organizasyona verdiği destek için Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a teşekkür ederim” dedi.
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’da gecede yaptığı konuşmada; “ Belediyemiz, milli kültürümüzü yansıtan ve yaşatan çalışmalara her zaman destek vermiştir. Mustafakemalpaşa’ya değer katanlardan biri olan hemşehrimiz Ahmet Tüzün’ün eserlerini halkımıza tanıtmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
Gecenin sonunda yazar Ahmet Tüzün, 15 yıllık bir çalışmanın emeği olan Gökkuşağı Vurgunları-Pusat isimli romanını davetlilere imzaladı.

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir