Hastanede Koltuk Çilesi Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Hastanede Koltuk Çilesi

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinde, Polikliniklerin önünde duran koltuklar kaldırıldı.

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi Polikliniklerinin koridorlarında bulunan ve hastaların oturup sıralarını bekledikleri koltuklar kaldırılınca, hastalar mağdur oldu. Poliklinik kapılarındaki yığılmaları önlemek amacıyla kaldırıldığı öne sürülen koltukların yerine, hastaların polikliniğin ana girişinde oturup sıralarını beklemeleri istenirken, bu uygulama hastaların mağdur olmasına yol açıyor. Yaşlı hastaların, bebekli bayanların ve özellikle ortopedi hastalarının mağdur olduğunu belirten vatandaşlar; ‘Eskiden doktorların kapılarının önünde koltuklar vardı, yaşlılar, hamile yada çocuklu bayanlar, ayakta durmakta zorluk çeken hastalar bu koltuklara oturur sıralarını beklerlerdi. Şimdi bu koltuklar kaldırıldı. Maksat kapı önlerinde yığılmayı önlemekmiş. Fakat bu uygulamada hastalar mağdur oluyor. Sırası gelen hasta zaten adı üstünde hasta!! Ana bekleme koridorundan gelene kadar dakikalar geçiyor. Ayrıca doktor sekreterlerinin sesi ana bekleme salonundan duyulmadığı için, mecburen bir hasta yakını doktorun kapısının önünde bekliyor. Yani doktor kapısındaki yığılmalarda herhangi bir azalma olmadı. Hasta genç olsada mağduriyet bitmiyor. Mesela sabah sıra aldınız ve hastaneye geldiniz. Ayakta sıranızı bekliyorsunuz, doktorunuza görünüyorsunuz, doktorunuz kan yada başka bir tahlil istedi, birde röntgen, ultrason gibi bir görüntüleme istedi diyelim. Hemen koşup, ultrason sırası alıyorsunuz, görüyorsunuz ki; öğlene doğru sıra size ancak gelecek, hemen kan vermeye koşuyorsunuz, upuzun bir kan verme kuyruğu sizi bekliyor. En iyi tahminle bir saat ayakta bekleyip, kan veriyorsunuz. Hemen ultrason yada röntgen kuyruğuna giriyorsunuz. Burada işiniz bittiğinde öğlen olmuş oluyor. Doktorunuzun öğleden sonra mesaiye başlamasını mecburen kapısının önünde bekliyorsunuz. Çünkü, tahlil sonuçlarınızı öğrenecek ve ilacınızı yazdıracaksınız. Tabi bu arada randevulu hastaların ve sıradaki hastaların arasından sıyrılmanız gerekiyor. Tabi siz her kapı açıldığında hamle yaptığınız için, hem doktorun, hem sekreterin, hem sıradaki hastaların tepkisini çekiyorsunuz. Bu durum hergün böyle devam ediyor. Bu koltuklar işte bu koşuşturmanın sonunda, hiç değilse tahlil sonuçlarını bekleyenler için iyi bir uygulamaydı. Şimdi insanlar doktor kapısının önünde çökmüş vaziyette sıra bekliyorlar.’ Şeklinde şikayetlerini dile getirdiler. Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi yetkililerinin koltuk konusunu tekrar gözden geçirmeleri temennisinde bulundular.Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 09.02.2019 Saat: 11:45 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


mustafakemalpaşa haber