Ana Sayfa Genel 28 Mart 2019 63 Görüntüleme

Güllüceli üreticilere 600 bin TL’lik hibe

TANAP’ın hibe çağrısına, ‘Hayvan Yemi Probleminin Ortak Ekipman Kullanımıyla Çözümü Projesi’ ile başvuruda bulunan SS Güllüce Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, 603.548 TL’lik ekipman desteği almaya hak kazandı.
Proje maliyetinin %95’ini TANAP’ın karşıladığı 12 adet tarımsal ekipman, Güllüce Kooperatifi’ne teslim edildi.

‘Kooperatifler büyük zenginlik’

Kooperatif üyeleriyle birlikte hibe edilen makineleri inceleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, tedarik edilen ekipmanların bölge çiftçisine büyük yararlar sağlayacağını söyledi.
Yerel kalkınmada büyük bir öneme sahip olan kooperatifçiliğin Mustafakemalpaşa’da birçok örneğinin bulunduğunu dile getiren Başkan Kurtulan; “ İnsanlarımızın güçlerini birleştirerek kurdukları bu güzide kurumlar bölgemizi zenginleştiriyor. Üretimden istihdama, kaliteden ihracata kadar ekonomik kalkınmanın çıtası kooperatiflerimizin çalışmalarıyla yükseliyor. Bizlerde yerel yönetim olarak bugüne kadar birçok kırsal mahallemize süt ve ürün toplama merkezleri kurarak üreticilerinize destek olduk. Güllüceli üreticilerimizde kazandıkları bu ekipman desteği ile artık toprağı işlemeden paketlemeye kadar büyük bir kolaylığa kavuşacak. Katkısı olan herkese teşekkür ediyor, üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

‘Üreticilerimize desteğimiz sürecek’

Güllüce Kooperatifi Başkanı Erkan Karadeniz ise tarımsal üretimin sürdürülebilirliğini sağlayacak proje sayesinde üreticilerin elde ettikleri gelirin artacağını dile getirdi.
Karadeniz; “ Proje kapsamında, 1 adet sıkmalı yonca biçme makinesi, 1 adet godle, 1 adet merdane, 1 adet yükleyici kepçe, 4 adet 5 tonluk silaj römorku, 1 adet rulo balya makinesi,
1 adet toprak mikser ve 1 adet çift sıralı silaj makinesi kooperatifimize hibe edildi. Hep birlikte üreticilerimize katkılar sunmaya devam edeceğiz ” dedi.

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir