Güllüceli üreticilere 600 bin TL’lik hibe Mustafakemalpasa Dost Medya

 Anasayfanız Yapın!  |   Favorilere Ekleyin!

  Ana Sayfa         Haber Arşivi |Dost Rehber |Tarihçemiz |Köylerimiz | Video Galeri | Ziyaretçi Defteri | İletişim | Canlı Yayınlar | Hava Durumu |Üye ol
  Ana Menü
 ANA SAYFA
 HABER ARŞİVİ
 TARİHÇE
 FOTO GALERİ
 VİDEO GALERİ
 DOSYALAR
 İSTATİSTİK
 HESABINIZ
 İLETİŞİM
 ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Facebook Grubu
  Mustafakemalpaşa Hava Durumu
M.KEMALPASA M.KEMALPASA
  Haberlerde Arama Yap
 

Güllüceli üreticilere 600 bin TL’lik hibe

Mustafakemalpaşa’da Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP) geçtiği güzergâh boyunca ekonomik ve sosyal kalkınma ile doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmayı amaçlayan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamındaki projelerden biri daha tamamlandı.

TANAP’ın hibe çağrısına, ‘Hayvan Yemi Probleminin Ortak Ekipman Kullanımıyla Çözümü Projesi’ ile başvuruda bulunan SS Güllüce Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, 603.548 TL’lik ekipman desteği almaya hak kazandı. Proje maliyetinin %95’ini TANAP’ın karşıladığı 12 adet tarımsal ekipman, Güllüce Kooperatifi’ne teslim edildi. ‘Kooperatifler büyük zenginlik’ Kooperatif üyeleriyle birlikte hibe edilen makineleri inceleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, tedarik edilen ekipmanların bölge çiftçisine büyük yararlar sağlayacağını söyledi. Yerel kalkınmada büyük bir öneme sahip olan kooperatifçiliğin Mustafakemalpaşa’da birçok örneğinin bulunduğunu dile getiren Başkan Kurtulan; “ İnsanlarımızın güçlerini birleştirerek kurdukları bu güzide kurumlar bölgemizi zenginleştiriyor. Üretimden istihdama, kaliteden ihracata kadar ekonomik kalkınmanın çıtası kooperatiflerimizin çalışmalarıyla yükseliyor. Bizlerde yerel yönetim olarak bugüne kadar birçok kırsal mahallemize süt ve ürün toplama merkezleri kurarak üreticilerinize destek olduk. Güllüceli üreticilerimizde kazandıkları bu ekipman desteği ile artık toprağı işlemeden paketlemeye kadar büyük bir kolaylığa kavuşacak. Katkısı olan herkese teşekkür ediyor, üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. ‘Üreticilerimize desteğimiz sürecek’ Güllüce Kooperatifi Başkanı Erkan Karadeniz ise tarımsal üretimin sürdürülebilirliğini sağlayacak proje sayesinde üreticilerin elde ettikleri gelirin artacağını dile getirdi. Karadeniz; “ Proje kapsamında, 1 adet sıkmalı yonca biçme makinesi, 1 adet godle, 1 adet merdane, 1 adet yükleyici kepçe, 4 adet 5 tonluk silaj römorku, 1 adet rulo balya makinesi, 1 adet toprak mikser ve 1 adet çift sıralı silaj makinesi kooperatifimize hibe edildi. Hep birlikte üreticilerimize katkılar sunmaya devam edeceğiz ” dedi.Bu İlan İlginizi Çekebilir !


Yasal Uyarı : Bu sitedeki tüm haber ve resimlerin telif hakları tarafımızdan korunmaktadır.Sitemizdeki hiçbir resim,haber veya diğer materyaller izinsiz veya kaynak gösterilerek kullanılamaz.Aksi bir durum tespit edildiğinde kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Tarih: 28.03.2019 Saat: 12:19 Gönderen: admin
 
  İlgili Bağlantılar
· Daha fazla GÜNCEL HABERLER
· Haber gönderen admin


En çok okunan haber: GÜNCEL HABERLER:
ŞEHİT ATEŞİ İLÇEYE DÜŞTÜ

  Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

  Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG


mustafakemalpaşa haber