Ana Sayfa Genel 30 Mart 2019 44 Görüntüleme

Soydaşlardan Başkan Kurtulan’a ziyaret

Bulgaristan Baş Müftü Yardımcısı Ahmet Hasan Bahadır ve Hac Daire Başkanı Cemal İsa, Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet ile Haskovo Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette, Bulgaristan Baş Müftülüğü Hac Daire Başkanlığı tarafından soydaşların hac ve umre organizasyonlarının sıra veya kura beklenmeden yapıldığı bilgisi paylaşıldı.
Gerçekleştirilen ziyaretlerden oldukça memnun kaldıklarını Belirten Bulgaristan Baş Müftü Yardımcısı Ahmet Hasan Bahadır; “ Burada hiçbir yabancılık çekmiyoruz. Bulgaristan’dan Türkiye’ye 50 yıl önce göç eden vatandaşlarımız bile bize ilgi gösteriyor. Müslüman Müslüman’ın yüzüne bakınca kalbinden geçeni okuyabiliyor. O sıcaklığı burada görüyoruz, biz asla yabancı değiliz “ dedi.

‘Kopmaz bağlarımız var’

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da Balkanlarla Türkiye arasında kopmaz bağların olduğunu dile getirdi.
Başkan Kurtulan; “ Türkiye ve Bulgaristan arasında uzun yıllara dayanan dostluk ve kültürel bağların canlı kalmasında üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız. Bulgaristan Baş Müftülüğünün çifte vatandaşlarımıza sunmuş olduğu bu özel hizmetten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum ” dedi.
Haskovo Bölge Müftüsü Basri Eminefendi ise konuşmasında; “Anavatan Türkiye’de soydaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı bölgelerdeki belediye başkanlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyoruz. Amacımız hac ibadetini yerine getirmek isteyen çifte vatandaşlarımızın Bulgaristan Baş Müftülüğüne müracaat etmeleri halinde hiç sıra beklemelerine gerek kalmıyor. Baş Müftülüğümüze ayrılan 2019 yılı kontenjanından yararlanmak isteyen soydaşlarımızın müracaatlarını bekliyoruz ” dedi.
Ziyarette bulunan Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet ise Hac farizasını yerine getirmek isteyen çifte vatandaşlara, Bulgaristan Baş Müftülüğünün profesyonel bir ekiple hizmet verdiğine dikkat çekti. Beyhan Mehmet, güvenli ve güzel bir hac için hacı adaylarının ahde vefa duygusuyla hareket etmelerini istedi.

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir