Ana Sayfa Genel 4 Nisan 2019 70 Görüntüleme

Dülger: Eğitim Beşikten Mezara Hayat Boyu Devam Eden Bir Süreçtir

Toplam 112 eserin sergilendiği “Mutena Eserler” isimli serginin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve il-ilçe eğitim yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Açılışın ardından Dülger ve beraberindekiler sergiyi gezdi.
Eğitimin beşikten mezara kadar hayat boyu devam ettiğini ifade eden Sabahattin Dülger, “Bizler her zaman vatandaşımızın yanındayız. Yeter ki öğrenmek ve üretmek isteyen vatandaşlarımız bize gelsin. Öğrenmenin yaşı yoktur. Bugün de burada gördük ki yaşı, mesleği ve konumu ne olursa olsun, isteyen herkesin halk eğitim merkezlerinden yararlanarak çok güzel eserler ortaya koyabiliyor. Bu tür kurslarla hem güzel vakit geçiriyorlar hem de birer sanat kazanıyorlar. Bugünde kursiyerlerimizin el emeği, göz nuru ile hazırladığı eserler sergileniyor. Vatandaşlarımızın da sergiyi ziyaret etmelerini ve bu eserleri görmelerini arzu ederim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kursiyerlerimizi ise başarılarından dolayı kutluyorum.” dedi.
Toplam 112 eserin bulunduğu sergide, 31 Yağlı Boya Resim, 31 Filografi ve 50 Amigurumi sanatından eser görücüye çıkarıldı. Sergide kurs boyunca aldıkları eğitim neticesinde hazırladıkları eserleri sunma imkânı bulan kursiyerler, gösterilen ilgiden memnun kaldı. 7 Nisan’a kadar açık kalacak sergi, vatandaşlar tarafından gezilebilecek.

Yorumlar

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir