Ana Sayfa Haberler 6 Mayıs 2019 10:38

YAMAÇ PARAŞÜTÜNE BURSA DAMGASI

Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması Burdur etabına Mustafakemalpaşa Belediyespor dahil olmak üzere Bursa takımları damgasını vurdu.

Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 4 ayak üzerinden gerçekleştiriliyor. Şampiyonanın birinci ayağı Mersinde gerçekleştirilirken, ikinci ayağı 4-5 mayıs tarihlerinde Burdur’da gerçekleştirildi.
Şampiyonada dereceye girenlere madalya ve kupaları Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu Burdur İl Temsilcisi Bahri Kılıçaslan tarafından verildi. Turnuvada kadınlarda Mediha Sevgen birinci, Aleyna Özel ikinci, Elif Güleryüz üçüncü oldu. Genel klasmanda Kerem Dinçer birinci, Ahmet Şimşek ikinci, Erol Aslantaş üçüncü olurken, takım kategorisinde ise Kürsüye Bursa klüpleri damgasını vurdu. Nilüfer Belediyespor Kulübü birinci, İnegöl Belediyespor Kulübü ikinci, Mustafakemalpaşaspor Kulübü üçüncülüğü elde etti.
İLK 4 TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK
Ödül töreninin ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Hava Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Serdar İlker, Burdur’da rekabeti yüksek bir yarışma gerçekleştirdiklerini söyledi. İlker, “Burdur’da ikinci etap yarışmayı düzenledik. Üçüncü ayağı 15 gün sonra Hatay’da yapacağız. Son etap ise Bursa Nilüfer’de düzenlenecek. Bu dört yarışmanın sonucunda tüm yarışma sonuçları değerlendirilecek ve Türkiye Şampiyonası sıralaması ortaya çıkacak. İlk dört kişi milli takımı oluşturacak ve Dünya Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek” dedi.

Yorumlar