Ana Sayfa Haberler 18 Mayıs 2019 14:09

TSO Geleneksel İftar Yemeği Gerçekleştirildi

Mustafakemalpaşa Ticaret Ve Sanayi Odası Geleneksel İftar Yemeğini Gerçekleştirildi.

Mustafakemalpaşa Ticaret Ve Sanayi Odası Geleneksel İftar Yemeğini Gerçekleştirildi.
Mübarek ramazan ayı münasebeti ile Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası geleneksel olarak düzenlemekte oldukları iftar yemeği Yunus Tesislerinde verildi.

İftar yemeğine İlçe Kaymakamı Mehmet Zeki KOÇBERBER, Belediye Başkanı Mehmet KANAR Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Mehmet BÖBERCİ, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet ÖZ, Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz GÜLTEKİN, İlçe Jandarma Komutanı Emre KAVAK, Çevre Oda/Borsa Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Oda üyeleri, Mali Müşavirler ve muhasebeciler ile basın mensupları katıldılar.

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Uzkınay yaptığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu.

‘Sayın Kaymakamım,

Sayın Garnizon Komutanım,

Sayın Belediye Başkanım, Geçmiş dönem Belediye Başkanlarım,

Sayın Cumhuriyet Başsavcım,

Sayın Jandarma Komutanım,

Sayın İlçe Emniyet Müdürüm,

Sayın Siyasi Partilerimizin İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Çevre Oda ve Borsa Başkanlarım

Protokolümüzün Değerli Üyeleri, Saygıdeğer İş adamlarımız, kıymetli üyelerimiz, basınımızın güzide temsilcileri.

Odamız tarafından düzenlenen iftar yemeği programımıza hoş geldiniz diyor,  sizleri saygılarımla selamlıyorum.

Ramazan, İslâm’ın merhametini,  hakkaniyetini ve ibadetini, bilgi ve erdemle bütünleşmiş ahlâkını, tüm insanlığa anlatan kutsal bir aydır.  Ramazan, her bireyin içtenlikle kendisiyle yüzleştiği,  kendisini yenilediği,  iç dünyasını tazelediği ve her yıl insanlığı daha iyiye taşımak üzere gelen bereketli bir aydır. İnsanlar arasında dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın ve kalp birliğinin perçinlenmesine vesile olan Ramazan ayı, sahip olduğumuz nimetlere şükretmemizi ve bu nimetlere sahip olmayan ihtiyaç sahiplerini kendimizden önce düşünmemiz gerektiğini bizlere anımsatır. Ramazan ayı ihtiyacı olanları hatırlamanın,  onlara yardım etmenin ayı olduğu için kutsal ve bereketlidir.

Bu nedenle; Bu yıl Odamız Yönetim Kurulu ve Meclis Üyesi Arkadaşlarımızla almış olduğumuz karar neticesinde Ramazanı doya doya yaşamak, paylaşmak ve bütünleşmek adına İlçemiz Belediye Düğün Salonunda Ramazan ayı boyunca iftar yemekleri düzenliyoruz.

Yine ilçemizde ihtiyaç sahibi 730 ailemize Meclis Üyesi arkadaşlarımız vasıtasıyla gıda yardımında bulunduk.

Kıymetli Meclis Üyesi Arkadaşlarım başta olmak üzere, projelerimize desteklerini esirgemeyen hayırsever iş adamlarımıza ayrıca belediye düğün salonunu tarafımıza tahsis eden Belediye Başkanımız Mehmet KANAR’a huzurlarınız da teşekkür etmek istiyorum.

Unutmayalım ki, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz. Bu duygularla sözlerime son verirken, bu güzel akşamda, sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Ramazan ayının ülkemize ve tüm insanlığa huzur, hoşgörü ve barış getirmesini dilerken

Tekrar hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum.’ Dedi.

 

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odasının, Ramazan boyunca hergün Belediye düğün salonunda vermiş olduğu iftar yemekleri ise kesintisiz devam etmektedir.

Yorumlar