Ana Sayfa Haberler 22 Mayıs 2019 11:12

TOBB Genç Girişimciler Başkanı Özmen’den, Vali Canbolat’a Ziyaret

Bursa Ticaret Borsası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu, ilk ziyaretini Bursa Valisi Yakup Canbolat’a gerçekleştirdi.

Vali Canbolat’tan genç girişimcilere Bursa için tavsiyeler: “Endüstri 4.0 sanayi devrimini her alanda kullanın, hayal kurmaktan, yeniliklerden vazgeçmeyin”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Özmen ve icra kurulu üyeleri, Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı ziyaret etti.

Bursa Ticaret Borsası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu, ilk ziyaretini Bursa Valisi Yakup Canbolat’a gerçekleştirdi.  TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Özmen ve icra kurulu heyeti, girişimciliğin yaygınlaştırılması noktasındaki hedeflerini ve yol haritalarını Vali Canbolat ile paylaştı.

Bursa’nın Osmanlı’dan günümüze girişimciliği merkezi olduğuna dikkati çeken TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Özmen, “Bursa her zaman girişimciliğin merkezi olmuştur. Tarım, sanayi, turizm ve ticaretin önemli bir merkezi Bursa’dan Türkiye ve dünyaya daha fazla girişimci genç iş insanlarının yetişmesi için dünyadaki yenilikleri ve güçlü genç girişimci potansiyelimizi tek bir merkezde buluşturmak adına Girişimcilik Evi projesini hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bursa Ticaret Borsası Başkanımız Özer Matlı ve başarılı iş insanı büyüklerimizin proje ve hedeflerimize yönelik destekleri bize güç veriyor” diye konuştu.

“ENDÜSTRİ 4.0’DAN VAZGEÇMEYİN”

Bursa’nın genç bir nüfusa sahip önemli bir ticaret ve sanayi şehri olduğuna dikkati çeken Bursa Valisi Yakup Canbolat genç girişimcilere şu tavsiyelerde bulundu.

“Dünyanın yeni çalışma modeli Endüstri 4.0’ı sanayinin her alanında kullanmaya gayret edin. Dördüncü sanayi devrimi de denilen Endüstri 4.0 ile birlikte birçok yeni kavram da önümüze gelmiştir. Sanayi kenti Bursa’da yeni teknoloji hamlelerini daha fazla uygulamak, dijital dönüşüm ile verimliliğimizi arttırmak için üretim ekonomisi alanımızı genişletmeliyiz. Özelikle makina ve techizat alanlarında katma değeri yüksek yenilikçi ürünleri Bursa’dan dünyaya sunabiliriz. Bununla beraber genç girişimcilerimizin dijital dünyayı daha fazla kullanarak e-ticarette iş modellerini yaygınlaştırmalarını tavsiye ediyorum.”

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Şiddetli Lodos’a Dikkat

Şiddetli Lodos’a Dikkat