Ana Sayfa Haberler 28 Haziran 2019 411 Görüntüleme

Mustafakemalpaşa’daki yatırımlar hızla sürecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mustafakemalpaşa’da inşaatı yarım kalan 3’üncü köprü ve okullar bölgesindeki asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Mustafakemalpaşa Belediye Hizmet binasında Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı ziyaret eden Başkan Aktaş, şehri el ele vererek daha güzel yarınlara taşımaya gayret edeceklerini vurguladı.

Seçimler sonrasında göreve gelen başkan ve tüm meclis üyelerine görevlerinde başarılar dileyen Başkan Aktaş; “ İstanbul seçimleri belki seçim psikolojisinin biraz uzamasına neden oldu ama artık hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız. Elbirliğiyle Mustafakemalpaşa’nın değerlerinin daha da arttırılması, ekonomik anlamda daha rantabl hale gelmesi için tüm gayretimizi ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çocuklarımızın gençlerimizin daha güzel yarınlara kavuşması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar da Başkan Aktaş’ın her projede elini taşın altına koyduğunu belirterek, destekleri nedeniyle teşekkür etti.

 

‘Köprüyü en kısa sürede tamamlayacağız’

 

Ziyaretin ardından Mustafakemalpaşa’daki Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını yerinde inceleyen Başkan Aktaş, ilk olarak müteahhidin işi bırakmasından dolayı yarım kalan 3’üncü köprüye geldi.

Projenin son durumu hakkında Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Kanar’dan bilgi alan Başkan Aktaş; “ Köprü inşaatı maalesef bizim elimizde olmayan nedenlerden dolayı akamete uğradı. Hiçbir borcumuz olmamasına rağmen müteahhit işi bıraktı. Kısa zamanda yapıp, yapmayacağıyla alakalı neticeyi alıp, olmazsa bir ikmal ihalesi gerçekleştirip, köprünün tamamlanmasını ve iki yakanın buluşmasını arzu ediyoruz” dedi.

 

‘Pırıl pırıl olacak’

 

Orta Mahalle Okullar Bölgesi’nde devam eden asfaltlama çalışmalarını da inceleyen Başkan Aktaş; “ Burası 500-600 metrelik kısa bir mesafe ancak altyapı çalışmaları BUSKİ tarafından tamamlanmıştı. Okullar bölgesi olması nedeniyle şuan trafik az ancak Eylül ayında okulların açılmasıyla birlikte yoğun olarak kullanılıyor. Mustafakemalpaşa’da komple altyapıya gireceğimiz için şehir merkezindeki asfaltlama çalışmalarımız bu tip lokal bölgelerde olacak. Altyapı bittikten sonra da tüm Mustafakemalpaşa asfalt yolları ile birlikte pırıl pırıl olacak” diye konuştu.

 

Yorumlar