Ana Sayfa Haberler 1 Temmuz 2019 276 Görüntüleme

HACIALİ KÖY ŞENLİKLERİ YAPILDI

Hacıali Köyünde Geleneksel Hale Gelen Köy Hayrı, bu sene Şenliğe dönüştü.

Hacıali Köyünde Geleneksel Hale Gelen Köy Hayrı, bu sene Şenliğe dönüştü.

 

Hacıali Köyü Köy Hayrı ve Şenliklere, Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Ak Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Nebi Algan, İYİ Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir, Mustafakemalpaşalılar Derneği Başkanı Kıvanç Atmaca, Sivil toplum örgütleri başkanları, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Hacıali Köyünün gelenekselleştirdiği ve 10 yıldan beri ettirdiği Köy Hayrı, bu sene şenliğe dönüştü. Cumartesi akşamı, Bursa ve çevre illerden gelen Hacıköylüler kendi aralarında yaptıkları eğlenceyle şenlikler başladı. Pazar günü davetlilerinde katılımıyla sabah mevlid okunmasıyla ve yemekle başlayan etkinliklerde, Mehter Takımı Konseri,  karagöz oyunu, , kaybolmaya yüz tutmuş, ip çekme, çuvalla koşma, sandalye kapmaca, gelin damat oyunu, bardakta un üfleme,  gibi oyunlar oynandı.

Hacıali Mahalle Muhtarı Sebahattin Veske gelen bütün davetlilere ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, 10 yıldır aralıksız devam eden Köy Hayrı etkinliğinin kapsamını bu sene daha da geliştirerek, bir şölen havasına dönüştürdüklerini, katılımcılarında bu gelişmeden keyif aldıklarını belirterek, önümüzdeki yıllarda çok daha renkli bir Köy Hayrı ve şenlik düzenlemek istediklerini söyledi.

Yorumlar