Ana Sayfa Haberler 1 Ağustos 2019 17:07

Mustafakemalpaşa Belediyesi 138 yaşında

Mustafakemalpaşa Belediyesi, kuruluşunun 138. yılını törenle kutladı.

Türkiye’nin ilk taşra belediyelerinden biri olan, 131 mahallesiyle Bursa’nın hizmet alanı en büyük bölgelerinin başında gelen Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin kuruluşunun 138. yılı töreni, kutlama yürüyüşü ile başladı.

Adnan Menderes Meydanı önünden Cumhurluk Alanı’na kadar devam eden yürüyüşe; Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, daire amirleri ve belediye personeli ile birlikte vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Belediye Başkanı Mehmet Kanar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

 

Törende bir konuşma yapan Başkan Mehmet Kanar, 138 yaşında bir kurumun mensubu olmakla onur ve gurur duyduklarını belirterek  demokrasinin bir bayrak yarışı, siyasetin millete hizmet etme sanatı olduğunu unutmadan, ilk günkü heyecan ve gayretle vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. “dedi.

 

138 yıldır yapılan hizmetleri daha da ileriye götürmek ve Mustafakemalpaşa’nın özlemlerini gerçekleştirmek için görev başında olduklarını söyleyen Başkan Kanar, Mustafakemalpaşalılara olan görevimizi her gün artan bir şevk ve ciddi bir gayretle yerine getirmeye çalışıyoruz. Bir buçuk asra yaklaşan belediye tarihimizde taş üstüne taş koyan, milleti için gayretle hizmet eden tüm belediye başkanlarımızı, birim amirlerimizi ve personellerimizi şükranla yad ediyorum. Görevde olan personelimize de görevlerinde başarılar diliyorum.” diye konuştu.

 

Yorumlar